Projekt balkon

Projekt balkon

Projekt balkon

Projekt balkon

Projekt balkon

Projekt balkon

Projekt balkon

Projekt balkon

Projekt balkon


    
    

Wiele osób przetrzymuje na swoich balkonach stare rowery, puste doniczki, plastikowe krzesła i jesienne kalosze, traktując je jak piwnicę. Przemieniając balkon w domową rupieciarnię, rezygnują z przytulnego zacisza, do którego mogliby uciec po ciężkim dniu pracy. Na szczęście w programie "Projekt balkon" dzięki profesjonalnej pomocy Katarzyny Kuźmy, każdy będzie mógł przekonać się jak w łatwy i stylowy sposób można zaaranżować wystrój nawet niewielkiego balkonu.

Prowadząca pokaże jak, spełniając marzenia domowników, stworzyć z niego wielofunkcyjną przestrzeń o niepowtarzalnym charakterze. W każdym odcinku odwiedzimy polskie domy, których balkony wołają o pomoc. Hamak, stolik z orzeźwiającą lemoniadą czy drewniana skrzynia na ogródkowe narzędzia - to tylko nieliczne z propozycji na funkcjonalne i estetyczne rozwiązania.

Jak odpowiednio zaaranżować tę przestrzeń, by uczynić z niej uroczy zakątek? O tym przekonamy się w najnowszym programie HGTV Home & Garden!

W TRZECIM ODCINKU:

W tym odcinku poznamy sympatyczną rodzinę z dziećmi. Jak to często bywa, pociechy opanowały całe mieszkanie i... balkon. Jest na nim dosłownie wszystko – od flamastrów po styropian. Emilka i Max uwielbiają bawić się na balkonie i spędzać na nim aktywnie czas. Traktują je jako swoje małe królestwo. Rodzice również chcieliby znaleźć tam miejsce dla siebie. Ich marzenie to odseparowanie bawialni od strefy wypoczynkowej i stworzenie balkonu pełnego zieleni. Jest tylko jeden problem – w ich domu nie przetrwała jeszcze ani jedna roślina.

W CZWARTYM ODCINKU:

Kamila to artystyczna dusza, która pracuje jako stylistka. Nie boi się oryginalnych i nowoczesnych kombinacji. Świadczy o tym chociażby to, w jaki sposób urządziła swoje mieszkanie. Na co dzień pracuje przy sesjach zdjęciowych dla klientów komercyjnych – realizuje m.in. kampanie reklamowe. Bardzo często pracuje w domu. Jej mieszkanie jest dopieszczone i dopracowane w każdym calu, a balkon? To istna tragedia. W dodatku osiedle ma bardzo wiele obostrzeń administracyjnych, więc jakiekolwiek zmiany są bardzo trudne.

W PIĄTYM ODCINKU:

Kasia to prawdziwa artystka. Jest malarką nie tylko z pasji, ale również z wykształcenia - jest magistrem sztuki. Tworzenie to jej sposób na życie i jak sama przyznaje – będzie to robić już zawsze, bo potrzebuje tego jak oddychania. Specjalnie wydzieliła osobny pokój i stworzyła w nim pracownię. Jej obrazy można znaleźć praktycznie w całym mieszkaniu. Kasia urządziła je samodzielnie i nie brakuje w nim zdecydowanych kolorów. Niestety wraz ze swoim partnerem Tomkiem nie mają pomysłu na balkon. Traktują go trochę jak śmietnik i przechowalnię dla niepotrzebnych sprzętów. Można znaleźć na nim klimatyzator, puste doniczki a nawet - zgniłą wykładzinę... Jaki będzie efekt metamorfozy?

W SZÓSTYM ODCINKU:

W tym odcinku poznamy siostry – Marysię i Michasię. Są studentkami i mieszkają razem z dwójką swoich kotów. Uwielbiają biesiadować na balkonie, ale nie do końca wiedzą, jak urządzić go w fajny sposób. Główny problem to metraż – z trudem mieszczą się na nim cztery osoby, a dziewczyny chciałyby spędzać tam czas z przyjaciółmi. Marysia i Michasia są z dwóch różnych bajek, ale łączy je ciekawość świata i poszukiwanie rzeczy niespotykanych. U Marysi sprowadza się to do gotowania. Michasia natomiast kręci obecnie swój autorski film.
Ich balkon jest mało przytulny, a bardzo chciałyby zmienić go w przyjazne miejsce do spotkań ze znajomymi lub czytania książki. Marzy im się zamiana obskurnych krzeseł na miękkie i wygodne siedzenia. Tak naprawdę zależy im na tym, aby na balkonie panowała przyjemna atmosfera.

    

Zobacz wideo!


Zobacz także