Projekt balkon

Projekt balkon

Projekt balkon

Projekt balkon

Projekt balkon

Projekt balkon

Projekt balkon

Projekt balkon

Projekt balkon


    
    

Wiele osób przetrzymuje na swoich balkonach stare rowery, puste doniczki, plastikowe krzesła i jesienne kalosze, traktując je jak piwnicę. Przemieniając balkon w domową rupieciarnię, rezygnują z przytulnego zacisza, do którego mogliby uciec po ciężkim dniu pracy. Na szczęście w programie "Projekt balkon" dzięki profesjonalnej pomocy Katarzyny Kuźmy, każdy będzie mógł przekonać się jak w łatwy i stylowy sposób można zaaranżować wystrój nawet niewielkiego balkonu.

Prowadząca pokaże jak, spełniając marzenia domowników, stworzyć z niego wielofunkcyjną przestrzeń o niepowtarzalnym charakterze. W każdym odcinku odwiedzimy polskie domy, których balkony wołają o pomoc. Hamak, stolik z orzeźwiającą lemoniadą czy drewniana skrzynia na ogródkowe narzędzia - to tylko nieliczne z propozycji na funkcjonalne i estetyczne rozwiązania.

Jak odpowiednio zaaranżować tę przestrzeń, by uczynić z niej uroczy zakątek? O tym przekonamy się w najnowszym programie HGTV Home & Garden!

W TRZECIM ODCINKU:

W tym odcinku poznamy sympatyczną rodzinę z dziećmi. Jak to często bywa, pociechy opanowały całe mieszkanie i... balkon. Jest na nim dosłownie wszystko – od flamastrów po styropian. Emilka i Max uwielbiają bawić się na balkonie i spędzać na nim aktywnie czas. Traktują je jako swoje małe królestwo. Rodzice również chcieliby znaleźć tam miejsce dla siebie. Ich marzenie to odseparowanie bawialni od strefy wypoczynkowej i stworzenie balkonu pełnego zieleni. Jest tylko jeden problem – w ich domu nie przetrwała jeszcze ani jedna roślina.

W CZWARTYM ODCINKU:

Kamila to artystyczna dusza, która pracuje jako stylistka. Nie boi się oryginalnych i nowoczesnych kombinacji. Świadczy o tym chociażby to, w jaki sposób urządziła swoje mieszkanie. Na co dzień pracuje przy sesjach zdjęciowych dla klientów komercyjnych – realizuje m.in. kampanie reklamowe. Bardzo często pracuje w domu. Jej mieszkanie jest dopieszczone i dopracowane w każdym calu, a balkon? To istna tragedia. W dodatku osiedle ma bardzo wiele obostrzeń administracyjnych, więc jakiekolwiek zmiany są bardzo trudne.

W PIĄTYM ODCINKU:

Kasia to prawdziwa artystka. Jest malarką nie tylko z pasji, ale również z wykształcenia - jest magistrem sztuki. Tworzenie to jej sposób na życie i jak sama przyznaje – będzie to robić już zawsze, bo potrzebuje tego jak oddychania. Specjalnie wydzieliła osobny pokój i stworzyła w nim pracownię. Jej obrazy można znaleźć praktycznie w całym mieszkaniu. Kasia urządziła je samodzielnie i nie brakuje w nim zdecydowanych kolorów. Niestety wraz ze swoim partnerem Tomkiem nie mają pomysłu na balkon. Traktują go trochę jak śmietnik i przechowalnię dla niepotrzebnych sprzętów. Można znaleźć na nim klimatyzator, puste doniczki a nawet - zgniłą wykładzinę... Jaki będzie efekt metamorfozy?

W SZÓSTYM ODCINKU:

W tym odcinku poznamy siostry – Marysię i Michasię. Są studentkami i mieszkają razem z dwójką swoich kotów. Uwielbiają biesiadować na balkonie, ale nie do końca wiedzą, jak urządzić go w fajny sposób. Główny problem to metraż – z trudem mieszczą się na nim cztery osoby, a dziewczyny chciałyby spędzać tam czas z przyjaciółmi. Marysia i Michasia są z dwóch różnych bajek, ale łączy je ciekawość świata i poszukiwanie rzeczy niespotykanych. U Marysi sprowadza się to do gotowania. Michasia natomiast kręci obecnie swój autorski film.
Ich balkon jest mało przytulny, a bardzo chciałyby zmienić go w przyjazne miejsce do spotkań ze znajomymi lub czytania książki. Marzy im się zamiana obskurnych krzeseł na miękkie i wygodne siedzenia. Tak naprawdę zależy im na tym, aby na balkonie panowała przyjemna atmosfera.

    

Zobacz wideo!

Siedzisko ze skrzynek

Siedzisko ze skrzynek

Jak prawidłowo sadzić zioła?

Jak prawidłowo sadzić zioła?

Zapowiedź 6. odc. "Projektu balkon"

Zapowiedź 6. odc. "Projektu balkon"

Oryginalny blat z drewna i płytek

Oryginalny blat z drewna i płytek

Katarzyna Kuźma podpowiada, jak sadzić cytrusy

Katarzyna Kuźma podpowiada, jak sadzić cytrusy

Zapowiedź 5. odc. "Projektu balkon"

Zapowiedź 5. odc. "Projektu balkon"


Zobacz także