Coraz bliżej święta
Choinka z szyszek na pniu – jak zrobić? Instrukcja krok po kroku


Choinka z szyszek na pniu – jak zrobić? Instrukcja krok po kroku

0 Komentarze

Dekoracje świąteczne są uwielbiane niemal przez każdego – tworzą niebywały klimat oraz rodzinną i magiczną atmosferę we wnętrzach. Dlatego warto przystroić nimi także swój dom lub mieszkanie – doskonałym sposobem na to będzie samodzielne zrobienie ozdób bożonarodzeniowych z szyszek, takich jak choinka z szyszek na pniu.

Ozdoby bożonarodzeniowe z szyszek

Coraz większą popularnością cieszą się dekoracje wykonywane własnoręcznie – są nie tylko piękne, ale również zrobione z duszą, a przy tym mają niepowtarzalny charakter. Wiele osób decyduje się na tworzenie ozdób bożonarodzeniowych z szyszek – te rosną na iglakach, a więc w naturalny sposób są powiązane ze świątecznymi drzewkami i mają kształt przypominający choinki. Mało tego – choć takie dekoracje są całkowicie naturalne, nie musisz się martwić, że zwiędną, uschną i stracą swój atrakcyjny wygląd. Będziesz mógł więc ich używać przez wiele sezonów. Jedną z nich jest choinka z szyszek – jak ją zrobić?

chionka z szyszek.jpg

Choinka z szyszek – co przygotować?

Choinkę z szyszek można zrobić na wiele sposobów. W zależności od tego, na jaki się zdecydujesz, będą Ci potrzebne inne akcesoria. Tutaj przedstawimy jednak najprostszy sposób na tę wyjątkową ozdobę bożonarodzeniową z szyszek – aby ją zrobić, przygotuj:

styropianowy stożek,
druciki,
brązową farbę i pędzel,
szyszki w różnych rozmiarach,
pistolet do klejenia na gorąco (opcjonalnie),
zielona lub biała farba w sprayu (opcjonalnie),
wybrane ozdoby,
pieniek brzozy.


UWAGA

Choinkę z szyszek można zrobić także bez styropianowego stożka – zamiast niego przygotuj kawałek brystolu, który uformujesz w stożek i to do niego będziesz przyklejać szyszki i ozdoby.

 

choinka z szyszek (2).jpg

Jak zrobić choinkę z szyszek?

Od zrobienia choinki z szyszek dzieli Cię tylko kilka kroków:

  1. Pomaluj styropianowy stożek brązową farbą, tak by jego biały kolor nie prześwitywał spod szyszek i dekoracji.
  2. Podczas gdy stożek będzie schnął, zajmij się przywiązywaniem drucików do szyszek i dekoracji.
  3. Następnie zacznij wbijać szyszki w stożek, umieszczając największe okazy na samym dole, a najmniejsze u góry – jeśli chcesz, by choinka z szyszek była trwała, zanim wbijesz szyszki, każdy z drucików posmaruj klejem na gorąco.
  4. Jeśli nie chcesz, by Twoja choinka z szyszek była brązowa, pomaluj ją teraz zieloną farbą, by przypominała świeże igły, lub białą, by imitowała iglaka pokrytego śniegiem.
  5. Czas na dekoracje – możesz je dowolnie przyklejać na gorąco lub mocować na drucikach. Pięknie zaprezentują się tutaj suszone plastry cytrusów, ale też malutkie bombki, koraliki i kolorowe światełka LED – sposobów na przystrojenie choinki z szyszek jest mnóstwo.


Choinka z szyszek na pniu

Twoja choinka z szyszek jest już prawie gotowa – teraz wystarczy umieścić ją na pniu i dokończyć. Idealnie sprawdzi się tutaj niegruby pieniek brzozy, który ma naturalnie piękną, białą korę. To właśnie na niego przymocuj swoją ozdobę bożonarodzeniową z szyszek – wbij w niego gwóźdź, na który nabijesz styropianowy stożek. Dla lepszej stabilności łączenie również możesz wzmocnić klejem na gorąco. Taką dekorację możesz umieścić w doniczce, by prezentowała się jeszcze naturalniej – egzamin zda tutaj też wypełniony ziemią worek lub podstawka wykonana z drewna.

choinka z szyszek.jpg