Magia Świąt
Bombki ze wstążki – wzory. Jak zrobić? Instrukcja krok po kroku


Bombki ze wstążki – wzory. Jak zrobić? Instrukcja krok po kroku

0 Komentarze

Bombki ze wstążki to urocza ozdoba, którą możesz udekorować choinkę, stroiki czy stół wigilijny. Przygotowywanie takich bombek to także doskonały sposób na wprowadzenie świątecznej atmosfery, a także sposób na spędzenie czasu z dziećmi czy innymi, bliskimi osobami. Jak zrobić bombki ze wstążki i co będzie potrzebne do ich wykonania? Dowiesz się o tym już za chwilę.

Bombki z tasiemki – dlaczego warto przygotowywać je samodzielnie?

„Po co robić bombki, skoro w sklepach można kupić gotowe ozdoby?” – takie pytanie może cisnąć Ci się na usta. Oczywiście producenci ozdób oferują coraz to nowe produkty w różnych kolorach, kształtach i wzorach. Jednak mało co daje taką satysfakcję, jak samodzielne przygotowanie ozdób świątecznych.

Już podczas ozdabiania bombek możesz poczuć wyjątkową, świąteczną atmosferę. To doskonały sposób na to, by odpocząć, odstresować się i zapomnieć o obowiązkach. Wyobraź sobie, że z głośników wydobywa się świąteczna muzyka, w kubku paruje gorąca herbata lub czekolada, a Ty wraz z bliskimi oddajesz się beztrosko ozdabianiu bombek. Brzmi wspaniale, prawda? Dlatego właśnie warto samodzielnie przygotować ozdoby.

Własnoręczne tworzenie bombek ma też inną, ważną zaletę – możesz przygotować ozdoby dokładnie takie, jakie będą pasowały do wnętrza Twojego mieszkania czy domu i dokładnie takie, o jakich marzysz. Poza tym bombki z tasiemki mają przewagę nad tradycyjnymi bombkami – nie potłuką się i z pewnością przetrwają do kolejnego grudnia.

bombki ze wstążki

Jakie akcesoria będą Ci potrzebne, by przygotować bombki ze wstążki?

Aby przygotować bombki ze wstążki we wzory, przygotuj następujące akcesoria:

wstążka materiałowa o szerokości 2,5 cm – w różnych kolorach, według Twoich upodobań;
długopis;
linijka;
nożyczki;
krótkie szpilki;
styropianowe kule.

Bombki ze wstążki – instrukcja krok po kroku

Zanim zaczniesz dekorować styropianowe kule, zdecyduj, jakie kolory będzie mieć Twoja bombka. Wzory mogą być przeróżne – możesz postawić na efekt ombré, układając tasiemki od najciemniejszej do najjaśniejszej (lub odwrotnie), zdecydować się na wzór w jodełkę, „przeciąć” jeden kolor bombki pasem innego koloru, wybrać ozdobę zupełnie gładką lub przeciwnie – pstrokatą. Wszystko zależy od Ciebie.

Krok 1. Przygotuj wstążki na bombki

Wybrane wstążki podziel na krótsze odcinki o długości 5 cm. Przy pomocy linijki zaznacz 5-centymetrowe odcinki, a potem potnij tasiemki na kawałki.

Krok 2. Oznacz „początek” bombki

Dwa kawałki tasiemki złóż na krzyż i przyczep do styropianowej kuli przy pomocy szpilek. Szpilki wbij w brzegi wstążek – dzięki temu będą się dobrze trzymać, a później nie będzie ich widać.

Takie oznaczenie miejsca, od którego zaczniesz dekorować bombkę, nie tylko wyznaczy odpowiednie miejsce i sprawi, że pozostałe wstążki będą układać się symetrycznie, ale też spowoduje, że w żadnym miejscu nie będzie prześwitywać biały styropian.

Krok 3. Przygotuj rożki ze wstążki i mocuj je do bombki

Każdy wycięty fragment wstążki złóż w rożek i przymocuj do bombki przy pomocy szpilki. Najpierw przyczep trójkąciki w jednym rzędzie, a potem w rzędzie poniżej. Stożki układaj łączeniem do dołu. Pilnuj, aby dolne rogi stożków łączyły się ze sobą. Kolejną linię stożków mocuj pomiędzy trójkącikami z poprzedniego rzędy – tak, by tasiemki zasłoniły luki, które powstały wyżej (mocuj je na zakładkę). I tak do samego dołu. Bombki. :)

A teraz włącz świąteczną muzykę, przygotuj akcesoria, nie spiesz się i poczuj świąteczny klimat. Powodzenia!