Magia Świąt


Ozdoby bożonarodzeniowe zewnętrzne i do domu – pomysły i inspiracje

0 Komentarze

Dekorowanie wnętrz domów to już tradycja, którą praktykuje większość z nas. Jednak nie tylko salony, sypialnie czy kuchnie mogą być przystrojone. Ozdoby bożonarodzeniowe doskonale prezentują się także na zewnątrz – na werandzie, w ogrodzie czy na elewacji domu. Podpowiadamy, jak przystroić dom i ogród, by wyglądał elegancko, stylowo i przytulnie, a także jakie ozdoby świąteczne na zewnątrz domu wybrać.

Świecące ozdoby świąteczne do ogrodu i przed dom

Świąteczne iluminacje to prawdopodobnie pierwsza rzecz, jaka przychodzi na myśl wielu osobom, które myślą o zewnętrznych ozdobach bożonarodzeniowych. Pamiętaj jednak, że nie musisz urządzać przed domem cyrku czy wesołego miasteczka, by stworzyć wyjątkowy, przytulny klimat. Wystarczą światła w jednym kolorze, girlandy, lampiony lub kilka świecących ozdób. Poniżej znajdziesz kilka propozycji na świąteczne dekoracje domu:

Świetlne girlandy i kurtyny – możesz postawić np. na białe światełka w ciepłym odcieniu, które zwisają z dachu i tworzą wrażenie iskrzących się sopli lub śnieżynek. Doskonale sprawdzą się też girlandy podwieszone pod dachem, przy balkonie, drzwiach czy oknach. Pamiętaj jednak, aby nie zamienić domu w choinkę i nie obwiesić go światłami z każdej strony.

Lampiony i latarnie – dostępne są klasyczne latarnie i lampiony na świeczki oraz dekoracje z oświetleniem ledowym. Świetnie prezentują się ozdoby z metalowym stelażem i szklanymi szybkami. Tego typu dekoracje świąteczne możesz ustawić wzdłuż drogi od furtki do drzwi wejściowych, ścieżki do grodu czy na tarasie.

Ozdoby ledowe w różnych kształtach – jeśli chcesz postawić na efektywne dekoracje, możesz ustawić przed domem lub w ogrodzie ozdoby wykonane z węży ledowych zainstalowanych na stelażach. Dzięki temu możesz cieszyć się widokiem świecącego renifera, bałwanka czy gwiazdy.

oświetlenie.jpg

Ozdoby bożonarodzeniowe z drewna – naturalne i ekologiczne

Trend na ozdoby bożonarodzeniowe wykonane z naturalnych materiałów rośnie w siłę. Trudno się dziwić – tego rodzaju dekoracje wyglądają przepięknie, stylowo i są przyjazne dla środowiska. A co więcej – wielu przypadkach możesz wykonać je samodzielnie. Jakie ekologiczne ozdoby bożonarodzeniowe DIY (i nie tylko) możesz wykorzystać? Oto kilka przykładów:

stroiki i wianki – wykonane z naturalnych gałązek jodły czy świerku, szyszek, gałązek żurawiny, orzechów czy drewnianych ozdób. Taki wianek możesz powiesić na drzwiach, przy furtce czy obok skrzynki na listy. Będzie wyglądał elegancko i stylowo. Stroiki i wianki z naturalnych materiałów pasują do każdego domu;
dekoracje drzew czy krzewów – aby wykonać piękne dekoracje świąteczne domu, nie musisz kupować dodatkowych elementów wyposażenia. Wystarczy, że wykorzystasz to, co masz. Może to być zarówno choinka, która rośnie przed domem, jak i inne drzewka czy krzewy. Czym udekorować rośliny? Szyszkami, orzechami, drewnianymi ozdobami czy żurawiną. Jeśli masz w domu resztki białej farby pozostałej po malowaniu lub biały spray, możesz dodatkowo ozdobić nimi np. szyszki. Do dekorowania roślin mogą Ci się przydać także ozdoby wykonane z aluminium czy metalu;
stroiki w starych wiadrach lub drewnianych skrzyniach – możesz puścić wodze fantazji i wykorzystać przedmioty, które zostały spisane na straty. W starych skrzynkach (np. po narzędziach czy owocach), wiadrach lub donicach stwórz kompozycję z gałęzi świerku czy jodły, suchych gałęzi, które spadły z drzewa i innych elementów dekoracyjnych.

stroik bożonarodzeniowy2.jpg

Pamiętaj, że wcale nie musisz kupować dużo przedmiotów, by Twój ogród czy dom udekorować w świątecznym stylu. Po prostu spójrz na to, co już masz, w nowy sposób i nie zapomnij, że nawet stare dekoracje czy zużyte przedmioty mają potencjał.