Zainspiruj się


Huśtawka do pokoju dla dziecka – pomysły i inspiracje

0 Komentarze

Zapewnienie dzieciom rozrywki w domu nie jest łatwe – szczególnie, gdy nadchodzi zima i nie mogą one spędzać tak dużo czasu na podwórku lub w ogrodzie co w sezonie letnim. Dlatego też warto pomyśleć o wstawieniu huśtawki do pokoju dziecka. Jaki model sprawdzi się najlepiej i jak dopasować huśtawkę do wieku pociechy?

Huśtawka dla dzieci do pokoju – co wybrać dla niemowlaka?

Gdy niemowlę zaczyna siadać, robi się coraz bardziej ciekawskie, żywotne i potrzebuje coraz więcej bodźców, by mogło być w pełni szczęśliwe. Huśtawka do pokoju takiego malucha na początek to konstrukcja przeznaczona do ustawienia na podłodze – taki bujak zrobiony jest na metalowej ramie i podwieszony na bardzo niewielkiej wysokości. Malucha możesz do niej przypiąć specjalnymi materiałowymi pasami, by był w pełni bezpieczny. Szczególną popularnością cieszą się automatyczne huśtawki do pokoju dziecka, które po włączeniu bujają się samoczynnie.

Dla nieco starszych dzieci, w wieku 1-3 lata, odpowiedniejsze okażą się huśtawki w pokoju, które przeznaczone są do montażu pod sufitem. Te również mają specjalne zapinane pasy oraz barierki z każdej strony, by maluch nie wypadł w czasie zabawy. Do takich huśtawek do pokoju dziecko wsadza się od góry. Pamiętaj jednak, by zadbać o pełnię bezpieczeństwa swojej pociechy już na etapie montażu konstrukcji – wybierz haki o odpowiedniej odporności na obciążenia i zadbaj, by zostały one prawidłowo przytwierdzone!

UWAGA

Kupując huśtawkę dla dzieci do pokoju, upewnij się, że odpowiada ona wiekowi Twojego malucha. Sprawdź też, czy produkt ma wszystkie atesty świadczące o możliwości bezpiecznego użytkowania produktu.


Huśtawka do pokoju dziecka najlepsza dla starszaka

Im starsze będzie Twoje dziecko, tym szybciej okaże się, że huśtawki dla maluchów są już niewystarczające. Czas wybrać nieco odważniejsze rozwiązania, takie jak huśtawki do pokoju bez barierek i poręczy. Mogą to być zwyczajne, najprostsze siedziska plastikowe zawieszone na solidnych sznurkach lub huśtawki wykonane z solidnych tkanin. Dobrym pomysłem jest też wybór huśtawki bocianie gniazdo, która jest wygodna i pozwala na kreatywne zabawy.

Takie huśtawki do pokoju dla dzieci pozwolą Twoim pociechom rozwijać sprawność ruchową i świetnie się przy tym bawić! Zadbaj jednak, by w ferworze dziecięcych szaleństw były one bezpieczne – postaraj się umieścić huśtawkę w pokoju z daleka od ścian, a podłogę pod nią wyłóż miękkimi, piankowymi matami albo połóż tam gruby dywan typu shaggy, który będzie amortyzował ewentualne upadki.


Huśtawka bocianie gniazdo – nie tylko dla dzieci

Rozwiązaniem, które z pewnością docenią starsze dzieci, ale również młodzież, studenci i większość dorosłych, są huśtawki do pokoju, na których można się wygodnie ułożyć z książką i wypoczywać przy delikatnym bujaniu. Tutaj świetnie sprawdzi się np. materiałowa huśtawka kokon, w której można się przyjemnie zapaść. Ogromną popularnością cieszą się również fotele wiszące do pokoju – najczęściej mają swój własny stelaż, ale z powodzenie możesz też kupić fotele wiszące z sufitu. Te wykorzystasz nie tylko do aranżacji pokoju dziecięcego, ale również jako wygodny mebel na taras.

Huśtawka do pokoju dla dziecka - 4.jpg