"Dorota inspiruje": zbudowane od podstaw poddasze Ady, Pawła i Oliwiera

"Dorota inspiruje": czarna ściana pomalowana tablicówką i dywan w tym samym kolorze
"Dorota inspiruje": od stanu deweloperskiego do gotowego mieszkania w 3 dni
Takiego remontu w programie "Dorota inspiruje" jeszcze nie było. U Ady, Pawła i Oliwiera ekipa Doroty Szelągowskiej zastała poddasze w stanie deweloperskim. Dzięki ciężkiej pracy oraz pomysłowości w trzy dni zrobili w nim dwie sypialnie.

Choć na pierwszy rzut oka nie wydawało się to takie oczywiste, Ada z Pawłem i ich synem Olivierem do dwupiętrowego mieszkania przeprowadzili się już jakiś czas temu. Ze względu na ograniczone fundusze, czas i brak pomysłów wyremontowali jedynie pierwszy poziom mieszkania, na którym znajduje się łazienka oraz kuchnia z salonem. To jedno pomieszczenie przez długi czas służyło im również za sypialnie, podczas gdy poddasze nadal było w stanie deweloperskim.

Właśnie w nim zastała je Dorota Szelągowska oraz jej ekipa, gdy przyjechali w odpowiedzi na prośbę tej rodziny. Rodzice w zgłoszeniu prosili o remont, a właściwie budowę od podstaw, pokoju Oliwiera. Dorota Szelągowska postanowiła zrobić nawet więcej i prócz pokoju chłopca zrobiła także prostą sypialnię jego rodziców.

"Dorota inspiruje": poddasze Ady, Pawła i Oliwiera
"Dorota inspiruje": niezwykły stolik nocny w kształcie huśtawki
"Dorota inspiruje": ozdoby na biurku Oliviera
"Dorota inspiruje": pokój Oliviera utrzymany jest w bieli, czerni i żółci
"Dorota inspiruje": zegar autorstwa Doroty Szelągowskiej i Darka "Stolarza"
+8
Zobacz galerię

"Dorota inspiruje": poddasze Ady, Pawła i Oliwiera

Ze względu na brak czasu - na poddaszu trzeba było zrobić wszystko od podstaw, włącznie z wstawianiem drzwi, w sypialni Ady i Pawła znajduje się przede wszystkim duże łóżko. Pokryte niebieskimi poduchami samo w sobie jest ozdobą, ale funkcję dekoracyjną pełni tutaj także szara tapeta. Całe pomieszczenie utrzymane jest w jasnych barwach.

Oliwier prosił Dorotę o cztery kolory: biel, szarość, czerń i żółć. Prowadząca program "Dorota inspiruje" wywiązała się z zadania w 100%. Spełniła wszystkie prośby chłopca, a także dodała kilka rzeczy od siebie. Wraz z Mariką stworzyła stolik nocny w kształcie huśtawki, natomiast Darek "Stolarz" pomógł jej stworzyć oryginalny zegar z ludzikami z klocków LEGO.

Klocki LEGO pojawiły się również na ścianie i stworzyły niezwykły zagłówek za wysokim łóżkiem. Wysokim, bo w jego podstawie znajdują się szuflady. W tym pokoju pojawiło się wiele szafek. Mnóstwo jest miejsca do przechowania.

podziel się: