Dwa w jednym, czyli klasyczna elegancja w salonie i jadalni

Bardzo duże, wysokie pomieszczenia praktycznie puste, w których czas zatrzymał się jakieś 30 lat temu - tak wyglądały salon i jadalnia w domu Asi, Pawła i ich dwóch córek, zanim zajęła się nimi Dorota Szelągowska.

Tym razem niepotrzebna była demolka, tylko pozbycie się starych mebli. Duże pole do popisu miał Darek Stolarz, który wykonał kredens z witrynką do jadalni, szafkę pod telewizor i dwie małe konsolki, które stanęły po obu stronach starych, ale odnowionych drzwi.

Salon i jadalnia są w tym domu połączone, ale oddzielają je wspomniane drzwi. Dorota postanowiła jednak, by oba pomieszczenia były wykończone w podobny sposób - ściany pomalowano tą samą farbą, na podłodze leżą dywany w ten sam wzór, a oświetlenie stanowią lampy z tej samej serii.

Najważniejszym elementem tej metamorfozy były sztukaterie, które pojawiły się nie tylko przy suficie, ale też na ścianie w salonie w postaci dekoracyjnych paneli z tapetą. Cieńsze listewki pojawiły się na ścianie z TV.

Więcej o tym wnętrzu dowiecie się z naszej galerii zdjęć z 1. odcinka 2. sezonu "Dorota inspiruje"!

1. odcinek 2. sezonu "Dorota inspiruje"
Wcześniej niemal pusty pokój zapełnił się meblami - na dwóch kanapach zmieszczą się nie tylko wszyscy domownicy, ale i goście.
Poza dekoracyjnymi panelami na dłuższej ścianie, Dorota listewkami (tym razem cieńszymi) ozdobiła też ścianę z telewizorem i długą, niską szafką, zrobioną przez Darka Stolarza.
Styl klasyczny to też lustra i eleganckie konsole. Nie mogło ich zabraknąć w tym projekcie! Konsole (w salonie są dwie, ustawione symetrycznie po obu stronach drzwi do jadalni) zrobiła Dorota z pomocą Darka.
Miękki dywan, taca i poduszki w szarym kolorze świetnie współgrają z dominującą w pokoju bielą.
+8
Zobacz galerię

1. odcinek 2. sezonu "Dorota inspiruje"

podziel się: