Światowy Dzień (niezwykłej) Architektury - ulubione nietypowe święto HGTV

"Niezwykłe domy świata": dom w kształcie beagla
"Niezwykłe domy świata": dom w kształcie beagla
1 lipca obchodzimy Światowy Dzień Architektury, czyli ulubione nietypowe święto HGTV. Bo tutaj architekturą, czy tą małą czy tą najbardziej niezwykłą, zajmujemy się na co dzień.

Zgodnie ze słownikiem "architektura" jest to ogół obiektów materialnych, tworzonych przez człowieka, trwale związanych z określonym punktem powierzchni Ziemi. Jest to bardzo szerokie pojęcie obejmujące zarówno budynki, jak też tak zwane elementy małej architektury czyli m.in. ogrodzenia, ławki, meble ogrodowe. Krótko mówiąc wszystko to, co nas w HGTV interesuje najbardziej.

Światowy Dzień (niezwykłej) Architektury
"Niezwykłe domy świata": salon w amerykańskiej willi
"Niezwykłe domy świata": kolorowy i kwiecisty dom
"Niezwykłe domy świata": minimalistyczna architektura
"Niezwykłe domy świata": przechylona willa
+9
Zobacz galerię

Światowy Dzień (niezwykłej) Architektury

Wobec Światowego Dnia Architektury, który Międzynarodowa Unia Architektów ustaliła na 1 lipca, nie mogliśmy więc przejść obojętnie. To jedno z naszych ulubionych świąt nietypowych. Bo my architekturę podziwiamy na co dzień, w naszych programach dajemy taką możliwość również Wam. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie, bo domy, które odwiedziliśmy w programach „Niezwykłe domy” oraz „Niezwykłe domy świata” były zupełnie różne.

By znaleźć te najbardziej wyjątkowe, które na stałe wpisały się w listę atrakcji w swoich regionach, przemierzyliśmy cały świat. I zaprezentowaliśmy te najoryginalniejsze, które pokazują, że współczesnych architektów ogranicza tylko ich własna wyobraźnia. Oraz oczekiwania inwestorów oraz ekscentrycznych właścicieli, którzy opowiedzieli nam o swoich cudeńkach. Dowiedzieliśmy się także, jak one powstały. A to nie zawsze było łatwe.

Program „Niezwykłe domy” wciąż możecie oglądać na naszej antenie! To właśnie z nimi możecie rozpocząć dobry, wakacyjny weekend. Archiwalne odcinki emitowane są bowiem w sobotę o 8:30 i niedzielę o 8:20.

podziel się: