"Wymarzone ogrody": kompaktowy ogród dla rosnącej rodziny

"Jestem z Polski": widok na ogród ze stołu biesiadnego
"Jestem z Polski": widok na ogród ze stołu biesiadnego
W 1. odcinku 4. sezonu programu "Wymarzone ogrody" Izabela Szarmach oraz Olga Piórkowska otrzymały zadanie zaprojektowania niewielkiego ogródka pośród wysokich budynków, który ma służyć rosnącej rodzinie - dwójce dzieci oraz oczekującym kolejnego potomka rodzicom. Nasze prowadzące poradziły sobie z tym znakomicie!

Izabela Szarmach oraz Olga Piórkowska doskonale wiedzą, jak zaprojektować niewielką przestrzeń, żeby zachwycała jednocześnie dorosłych i dzieci. Siostrzany duet potrafi zadbać o funkcjonalność i dodatki tak, by wszystko współgrało ze sobą w każdym calu. I doskonale było to widać w 1. odcinku 4. sezonu "Wymarzonych ogrodów". Na wezwanie młodych rodziców Basi oraz Piotra znalazły się na jednym z wielkomiejskich osiedli. Naokoło wciąż trwają remonty, sporo tutaj gwaru i czasem brak światła. Warunki na stworzenie ogrodu wydawały się więc trudne, ale nie dla naszych projektantek.

W ogrodzie bohaterów 1. odcinka Izabela i Olga zastały połacie sztucznej trawy, a także meble ogrodowe, na których użycie oraz zagospodarowanie ich właściciele nie bardzo mieli pomysł. Po zakupie mieszkania mieli plan na swój wymarzony ogród, ale życie jak na razie zweryfikowało te nadzieje. Teraz liczyli na pomoc ze strony naszych ekspertek.

"Wymarzone ogrody": ogród Basi i Piotra przed metamorfozą
"Wymarzone ogrody": ogród Basi i Piotra przed metamorfozą
Zobacz galerię

"Wymarzone ogrody": ogród Basi i Piotra przed metamorfozą

Efekt końcowy przeszedł najśmielsze oczekiwania Basi oraz Piotra. Na niewielkiej przestrzeni Izabeli oraz Oldze udało się zmieścić wszystko, co tylko wymarzyli sobie bohaterowie. Znalazł się tutaj kącik wypoczynkowy z wygodną kanapą oraz fotelami, a także stół z krzesłami, gdzie rodzice będą mogli biesiadować wraz z gośćmi. Pod ścianom projektantkom udało się zmieścić niewielki stojący warzywnik, gdzie Basia i Piotr mogą hodować świeże zioła. Po drugiej stronie ogrodu, bliżej drzwi - wygodna przestrzeń dla mamy, która już za chwilę będzie na urlopie macierzyńskim, ale nadal będzie mogła mieć oko na starsze dzieciaki, które swój bezpieczny kącik do zabaw mają tuż obok.

Co warto podkreślić, dzięki parawanom Basia i Piotr w swoim ogrodzie poczują się intymnie. Osłonięci od sąsiadów będą tutaj mogli spędzić czas wraz z dziećmi, a także zrelaksować się oraz wyciszyć.

Efekty metamorfozy 1. odcinka "Wymarzonych ogrodów"
"Wymarzone ogrody": kącik dla dzieci w ogrodzie
"Wymarzone ogrody": kącik wypoczynkowy
"Jestem z Polski": widok na ogród ze stołu biesiadnego
"Wymarzone ogrody": kącik ze stołem oraz stojącym warzywnikiem
+4
Zobacz galerię

Efekty metamorfozy 1. odcinka "Wymarzonych ogrodów"

podziel się: