Bezpłatne programy do projektowania wnętrz

Projekt z programu "Dorota inspiruje"
Projekt z programu "Dorota inspiruje"
Wymarzony dom lub mieszkanie jest już tuż-tuż, a Ty jeszcze nie masz pomysłu na wykończenie wnętrz? Choć inspirujesz się gotowymi aranżacjami w rozmaitych gazetach, ciągle się zastanawiasz, czy taki projekt pokoju będzie pasował akurat do Twoich pomieszczeń? Możesz to łatwo sprawdzić, korzystając z bezpłatnego programu do projektowania wnętrz! Sprawdź, co masz do wyboru!

Google SketchUp – popularny program do projektowania

Googlowskie narzędzia zawsze przygotowywane są z myślą o wygodzie użytkownika – intuicyjne, łatwe w obsłudze i dające świetne efekty. Nie inaczej jest w przypadku programu do aranżacji wnętrz Google SketchUp. Pracuje się tutaj na trójwymiarowych modelach, a więc wizualizowanie sobie zagospodarowania pomieszczenia staje się prostsze. Tym bardziej, że w programie do projektowania wnętrz znajdziesz meble znanych producentów, a także podpowiedzi, dzięki którym dowiesz się, które zestawienia kolorystyczne są udane.

UWAGA

Istnieje kilka wersji programu do projektowania wnętrz SketchUp – upewnij się, że korzystasz z darmowej aplikacji, czyli SketchUp Make!

IKEA Home Planner – idealny do kuchni

Bardzo popularny, choć o ograniczonych możliwościach. Przede wszystkim służy do tworzenia projektów kuchni z wykorzystaniem rzecz jasna asortymentu sklepu. Dzięki temu możesz sprawdzić, które moduły mebli na pewno zmieszczą się na dostępnej przestrzeni, a co może okazać się nietrafionym wyposażeniem do kuchni. Ten program do projektowania wnętrz na pewno przyda się osobom, które planują zakupy w IKEI, ale też może Cię zainspirować do poznania innych aplikacji do projektowania pokojów.

Autodesk Homestyler – program do aranżacji wnętrz

Ten program nie wymaga pobierania na komputer czy tablet, lecz działa z poziomu przeglądarki internetowej – masz więc pewność, że uruchomisz go na swoim systemie operacyjnym. Projektowanie pokoju w tej aplikacji jest łatwe, ponieważ wystarczy przenosić na wizualizacje wybrane elementy wyposażenia, przeciągając je myszką. Pamiętaj jednak, by zarejestrować się na stronie producenta – dzięki temu będziesz mógł zachować swoje projekty. Program niestety nie jest dostępny w polskiej wersji językowej.

Bezpłatny program do projektowania Power net+

Największą zaletą tego programu do aranżacji wnętrz jest naprawdę duża baza elementów wykończeniowych, które możesz wykorzystasz do zaprojektowania pokoju. Dobrane, wymarzone płytki ceramiczne czy panele możesz na bieżąco podglądać w wizualizacjach 3D, by się przekonać, czy pasują do Twojego wnętrza. Nadaje się do projektowania pokojów o nietypowych wymiarach, a w czasie wyposażania informuje, gdy poszczególne przedmioty ze sobą kolidują.

Program do projektowania i ściągnięcia – Sweet Home 3D

Całkowicie darmowa aplikacja do projektowania pokojów wymaga pobrania pliku ze strony producenta i zainstalowania go na komputerze. Daje jednak całkiem sporo możliwości, m.in. planowanie wszystkich pomieszczeń w domu i mieszkaniu jednocześnie, ale też wykańczanie domu z zewnątrz – możesz np. zaprojektować wygląd elewacji! Co więcej, ten program do projektowania wnętrz pozwala na pracę na kilku pomieszczeniach jednocześnie, a dzięki dodatkom dostępnym do pobrania online, ciągle możesz zwiększać możliwości aplikacji.

Choć w większości programy do projektowania mieszkań i domów są raczej proste i nie zawsze dokładne, pozwalają Ci zyskać pewne wyobrażenie na temat tego, jaki wystrój otoczenia będzie Ci naprawdę odpowiadać. Dzięki temu możesz uniknąć kupienia zbyt krzykliwych kafelków do łazienki i za dużej szafy do przedpokoju.

podziel się: