Assistance domowy, czyli nieoceniona pomoc na telefon

Para robi remont
Para robi remont
Zepsuta pralka, dziura w dachu – to problemy, których rozwiązanie wymaga zazwyczaj najpierw szczegółowego rozeznania się, a potem wykonania wielu telefonów. Chyba że Twoja polisa ubezpieczenia domu/mieszkania obejmuje także assistance domowy − wtedy wystarczy tylko jeden telefon.

Mówi się, że w internecie można znaleźć wszystko. Gdy stoimy przed problemem, którego nie potrafimy rozwiązać sami, możemy więc poszukać rozwiązania w sieci. Przekopywanie się przez tysiące stron z poradami wymaga jednak wiele czasu, a i tak nie gwarantuje sukcesu. Fachowiec z awarią uporałby się szybciej, ale… jego znalezienie także zajmuje czas, a jego usługi wiążą się z niemałymi często opłatami.

Assistance domowy gwarantuje pomoc w awaryjnych sytuacjach. Przyda się, kiedy np. pęknie rura czy wskutek zdarzenia opisanego w OWU zacznie przeciekać dach. Wtedy zamiast dzwonić po różnych fachowcach możesz wybrać tylko jeden numer – ubezpieczyciela, który wyśle do Ciebie sprawdzonego specjalistę. W razie potrzeby możesz liczyć między innymi na pomoc hydraulika, elektryka i ślusarza, którzy szybko rozprawią się z uciążliwą awarią w naprawią uszkodzoną instalację, wymienią wybite okno lub wyłamane drzwi.

Dzięki dodatkowemu ubezpieczeniu „assistance domowy” nie musisz już przejmować się zdarzeniem losowym, które ograniczy Twoje codzienne funkcjonowanie. Zepsuta pralka czy kuchenka to już nie problem. W tej opcji możesz liczyć na pomoc w przypadku awarii sprzętu RTV i AGD, także jeśli zaistnieje konieczność przewiezienia go do naprawy w inne miejsce.

Koszty dojazdu, robociznę fachowców a także transport sprzętu z miejsca zamieszkania do autoryzowanego serwisu i z powrotem, do ustalonych w OWU limitów - pokrywane są z naszego ubezpieczenia assistance. Wystarczy, że zadzwonimy pod wskazany w polisie numer i zgłosimy szkodę. Musimy jednak pamiętać, że pomoc taka może zostać udzielona jedynie wówczas, gdy usterka została wywołana przez zdarzenie losowe opisane w umowie, którą zawarliśmy z ubezpieczycielem.

Ubezpieczenie DOM w LINK4
Ubezpieczenie DOM w LINK4

Ubezpieczenie DOM w LINK4

Assistance domowy to nie tylko pomoc w razie usterki. Ochrona ubezpieczeniowa obejmuje też poważniejsze zdarzenia, np. po nieszczęśliwym wypadku powodującym uszczerbek na zdrowiu zostanie zorganizowana i udzielona pomoc medyczna. A w sytuacji, gdy Twój dom nie może być okresowo użytkowany (np. po pożarze), ubezpieczyciel pomoże w zorganizowaniu hotelu i pokryje koszty rezerwacji.

Co ważne, przedmiotem ubezpieczenia assistance domowy w LINK4 jest także tzw. assistance rowerowy. Obejmuje on organizację i pokrycie kosztów pomocy w razie wypadku rowerowego w okresie ochrony ubezpieczeniowej, do wysokości limitów określonych Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Jak widać, assistance domowy to wiele problemów z głowy!

Pamiętajmy o tym, iż szczegółowy zakres ubezpieczenia domu czy mieszkania, w tym limity usług assistance, opisane są w ogólnych warunkach ubezpieczenia (OWU).

Ubezpieczenie Assistance domowy w LINK4 dostępne tylko z ubezpieczeniem nieruchomości (dom/mieszkanie).

Pełną listę zdarzeń losowych, w wyniku których możesz liczyć na pomoc ubezpieczyciela, znajdziesz w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia DOM dostępnych na www.link4.pl. Pamiętaj, żeby zapoznać się także z wyłączeniami i ograniczeniami odpowiedzialności ubezpieczeniowej.

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniu w LINK4 >

Artykuł powstał przy współpracy z LINK4.

podziel się: