Domowe sposoby na mrówki

Mrówki w domu
Mrówki w domu
Nieproszeni goście w mieszkaniu? Domowych sposobów na mrówki jest sporo. Przedstawiamy te najprostsze i najskuteczniejsze. Podpowiadamy też, które naturalne środki powinieneś kupić, aby pozbyć się niechcianych owadów. Lawenda, cynamon, a może… świeże liście pomidora? Wypróbuj i zobacz, co sprawdzi się w Twoim domu!

Ekspresowe domowe sposoby na mrówki

Jeśli zauważyłeś w swoim domu mrówki, to nie ma na co czekać. Ten problem niestety nie rozwiązuje się sam. Niechciani lokatorzy potrafią kryć się w szczelinach, blisko drzwi tarasowych czy w kątach kuchni. Pierwszy front walki rozpocznij od ekspresowych domowych sposobów na mrówki. Ekspresowych, czyli takich, które na 99% jesteś w stanie wykonać zaraz po przeczytaniu tego artykułu. Dlaczego? Ponieważ powinieneś mieć w domu wszystkie potrzebne materiały.

Zacznij od wysypania soli w miejscu, w którym chcesz wytępić mrówki lub wiesz, że przebiega tam ich trasa. Możesz też użyć innych substancji, których owady nie lubią: proszku do pieczenia, pieprzu, liści laurowych, cynamonu, a nawet ryżu (fermentuje i odstrasza mrówki). Po kilku dniach, kiedy produkty zostaną przeniesione do gniazda, odwiedziny mrówek powinny się definitywnie zakończyć.

Jak wytępić mrówki? Sposoby „od ręki”

Co na mrówki w domu, jeśli nie drażniący je cynamon lub sól? Poświęć trochę więcej czasu i przemyj miejsca, w których zauważyłeś kolonię, roztworem wody z płynem do mycia naczyń (proporcja 3:1). Jako środka odstraszającego możesz też użyć octu lub soku z cytryny. Posmaruj albo spryskaj nim futryny, niedostępne zakamarki lub miejsca pod szafkami. Kolejna domowa metoda to wabik – najlepiej miód. Wylej go na podstawkę, talerzyk lub łyżkę, połóż na podłodze i czekaj. Gdy zwabi mrówki, spłucz je i uzupełnij miód. Wykonuj czynność, aż osiągniesz pożądany efekt.

mrówki
mrówki

mrówki

WARTO WIEDZIEĆ

Czego powinieneś użyć na mrówki w domu? Świeżych i pięknych zapachów, których mrówki, w przeciwieństwie do nas, nie lubią. Posiekaj i wysyp na trasie ich wędrówek zioła lub rośliny, takie jak mięta, lawenda, majeranek, wrotycz, a nawet skórka pomarańczy. Co ciekawe, odstraszające będą też liście pomidora.

Jak pozbyć się mrówek z domu – metody zaawansowane

Proste domowe sposoby na mrówki w mieszkaniu nie przyniosły rezultatów? Cynamon szybko wywietrzał, a ocet był drażniący nie tylko dla mrówek, ale i dla domowników? A może po prostu wolisz zacząć od razu od bardziej zaawansowanych metod? Jeśli wciąż zastanawiasz się, jak wytępić mrówki – podpowiadamy, które substancje Ci pomogą. Niestety, prawdopodobnie nie będziesz miał ich pod ręką. Wybierz się zatem do sklepu i kup:

wazelinę – jak wytępić nią mrówki? Nałóż i rozsmaruj wazelinę w miejscach, gdzie występują; możesz użyć też talku kosmetycznego lub zasypki dla dzieci,terpentynę – posmaruj nią progi lub trasy wędrówek mrówek; zamiennie możesz wybrać naftę,boraks – niewielką ilość proszku zmieszaj z ugotowanym żółtkiem; użyj podobnie jak wabika-miodu, tzn. wyłóż mieszankę na łyżkę lub spodek i poczekaj, aż zachęci mrówki,naturalne olejki eteryczne – wybierz zapach miętowy i goździkowy (30 kropel każdego z nich zmieszaj w połowie szklanki wody), a następnie spryskaj substancją mieszkanie.

Domowe sposoby na mrówki są proste i skuteczne. Nie wymagają użycia chemii i w większości działają siłami natury (głównie zapachami). Jeśli walczysz z mrówkami, zajrzyj najpierw do swojej szafki kuchennej – z pewnością znajdziesz tam któryś z proponowanych przez nas środków!

podziel się: