Inspiracje z "Pomysłowych projektów": wielofunkcyjny salon w stylu nowoczesnym

"Pomysłowe projekty": salon w stylu nowoczesnym
Tak wygląda dom Ewy i jej rodziny po "Remoncie razem"
Jadalnia, salon oraz sypialnia mamy, a wszystko w jednym niewielkim pomieszczeniu! 10. odcinek "Pomysłowych projektów" przyniósł Iwonie Durce spore wyzwanie. Architektka wnętrz poradziła sobie z nim tworząc wielofunkcyjny pokój w nowoczesnym stylu.

Agnieszka zawsze na pierwszym miejscu stawiała potrzeby swoich dorastających synów. Tak było też w przypadku mieszkania, które z pomocą rodziców zakupiła kilka lat temu. Stopniowo starała się odnowić swój nowy dom, swoim zwyczajem rozpoczęła od pokojów chłopców oraz kuchni. Teraz do remontu pozostał już tylko salon, który pełni także rolę sypialni kobiety oraz jadalni. Patryk, starszy syn Agnieszki, marzy o tym, żeby jego mama wreszcie miała swój wymarzony kąt. Stąd też prośba o pomoc Iwony Durki.

Architektka wnętrz od razu zauważyła, że całe mieszkanie odnowione jest w nowoczesnym stylu. W kuchni Agnieszka postawiła na minimalizm, co również było wskazówką dla prowadzącej program "Pomysłowe projekty". W pomieszczeniu, które stworzyła znajduje się więcej dekoracji niż w kuchni, ale również nie ma tutaj przesady. Iwona Durka postawiła na drewno, szarości oraz wymarzone przez bohaterkę 10. odcinka betonowe dodatki.

"Pomysłowe projekty": salon w stylu nowoczesnym
"Pomysłowe projekty": w salonie znalazła się część jadalna i wypoczynkowa
"Pomysłowe projekty": prosty stół i krzesła oraz drewniane dekoracje
"Pomysłowe projekty": betonowe donice wykonane własnoręcznie przez Iwonę
"Pomysłowe projekty": proste dekoracje nadają pokojowi klimat
+4
Zobacz galerię

"Pomysłowe projekty": salon w stylu nowoczesnym

Beton znajduje się na ścianie za telewizorem. Patryk zdradził naszej prowadzącej, że właśnie taki pokój wymarzyła sobie jego mama – z telewizorem zawieszonym na betonowej ścianie. Klient prosi, Iwona Durka wykonuje! Pod telewizorem znalazła się ciemna drewniana szafka z zamykanymi drzwiczkami, gdzie Agnieszka będzie mogła ukryć sprzęt elektroniczny oraz swoje rzeczy. Na szafce znalazły się niewielkie rzeźby, przezroczysty wazon oraz betonowe doniczki samodzielnie wykonane przez Iwonę Durkę. Po lewej stronie od szafki ekipa "Pomysłowych projektów" zainstalowała ozdobną boazerię przed którą stanęła duża roślinka w czarnej donicy.

Funkcję dekoracyjną w tym pomieszczeniu pełnią także plakaty przedstawiające sztukę nowoczesną oprawione w drewniane ramy. Drewno znajduje się także na blatach dwóch stolików kawowych. Niskie meble zostały ustawione na szarym dywanie, między szafką, a dużą rozkładaną kanapą. Na wygodnej sofie cała rodzina będzie mogła wspólnie oglądać telewizję, a nocami Agnieszka będzie mogła tutaj wygodnie spać. Do dyspozycji będzie miała także kolorowe poduszki oraz czarną lampę stojącą.

Rodzinie Agnieszki zależało również na tym, aby mieć miejsce na wspólne posiłki. Stąd też kącik jadalny, który Iwona Durka stworzyła pod oknem. Czarny prosty stół i pasujące do niego cztery krzesła, a nad nimi długa biała lampa – tutaj króluje minimalizm, dzięki czemu pomieszczenie wydaje się duże i przestronne. W końcu udało się w nim zmieścić wszystko – jadalnię, sypialnię Agnieszki oraz rodzinną strefę relaksu.

podziel się: