Inspiracje z "Weekendowej metamorfozy": pokój dla przyszłej nastolatki

Finał 7. odcinka "Weekendowej metamorfozy"
Biel i róż to chyba najczęstsze połączenie kolorystyczne w pokojach dziewczynek. Z czasem i ono może się znudzić, zwłaszcza wtedy, gdy właścicielka wyrasta z „księżniczkowego pokoju”. 10-letnia Zoja, bohaterka 7. odcinka „Weekendowej metamorfozy” zaczęła zazdrościć swoim nieco starszym koleżankom bardziej dorosłych pokoi. Jej rodzice poprosili więc Krzysztofa Mirucia o remont.

Rodzice Zoi zdradzili Krzysztofowi Miruciowi, że dziewczynka marzy… o czarnym pokoju. Nasz architekt jest wielkim fanem czerni, jednak wyszedł z założenia, że pokój 10-latki nie może być cały w tym kolorze. Stworzył więc projekt, w którym czerń jest, ale nie dominuje.

Remont pokoju Zoi trwał 3 dni, po których „wydoroślał”, nabrał elegancji i charakteru dzięki trójwymiarowym panelom ściennym zamontowanym pod sufitem i nad podłogą.

Prowadzące do pokoju drzwi zostały wymienione na nowe, oczywiście czarne. Po prawej stronie od nich stanęło duże łóżko o tapicerce w czarnym kolorze, z praktycznym schowkiem na pościel. Za nim powstała czarna ściana z aksamitnych, prostokątnych paneli. Obok stanął stolik nocny i komoda z uchwytami z mosiądzu wykonanymi przez Mateusza. Podobne uchwyty znalazły się na szafie zrobionej przez Emila i połączonej z regałem. Jeden bok mebla został pokryty lustrem, by optycznie powiększyć pokój. Kilka luster w dekoracyjnych, okrągłych ramach zawisło też na ścianie nad komodą.

Pod oknem ozdobionym roletą rzymską i zasłonami stanęło nowe biurko, a obok niego wygodny fotel. Na podłodze znalazł się miękki dywan w kolorze pudrowego różu. Pastelowa jest też pościel na łóżku. Dekoracje stanowią rośliny na parapecie, oświetlenie i grafiki.

Pokój nastolatki z 7. odcinka "Weekendowej metamorfozy"
Zoja marzyła o czarnym pokoju, ale całe wnętrze w tym kolorze było zbyt ponure i poważne. Krzysztof Miruć zaprojektował więc dla niej kącik sypialniany w tym kolorze.
Czarny kącik sypialniany umilają maskotki i tekstylia w pastelowych kolorach.
Nastolatki nie rozstają się z telefonem nawet w łóżku. Dlatego Krzysztof Miruć nad łóżkiem Zoi zamontował lampę do czytania z ładowarką.
Nad podłogą i pod sufitem znalazły się dekoracyjne panele ścienne 3D.
+5
Zobacz galerię

Pokój nastolatki z 7. odcinka "Weekendowej metamorfozy"

Produkty z naszego programu znajdziecie w ofercie Leroy Merlin:

podziel się: