Inspiracje z "Weekendowej metamorfozy": sypialnia w stylu dark glamour

Sypialnia Marty w stylu dark glamour. Weekendowa metamorfoza, sezon 3, odcinek 8
Inspiracje z "Weekendowej metamorfozy": sypialnia w stylu dark glamour
Dark glamour to ciemniejsza wersja znanego stylu aranżacji wnętrz. Na nią właśnie zdecydował się za namową Agnieszki Krzysztof Miruć w 8. odcinku „Weekendowej metamorfozy”.

Marta, bohaterka ostatniego 3. sezonie odcinka, z pomocą przyjaciółki Agnieszki chciała sama wyremontować swój dom, pochodzący z lat 70-tych. Budynek od czasu powstania nie był jednak w ogóle remontowany – szybko okazało się więc, że remont wcale nie będzie prosty i szybki. Agnieszka wzięła na siebie remont sypialni przyjaciółki. Planowała go na tydzień, minęły już… dwa lata, a końca nie widać! Krzysztofowi Miruciowi i jego ekipie wystarczył jedynie weekend, by sypialnia stała się pierwszym, w pełni gotowym do mieszkania wnętrzem w domu Marty.

Agnieszka zdradziła naszemu architektowi, że przyjaciółce podoba się styl dark glamour. Co to jest? To znany Wam na pewno styl glamour w ciemniejszym w nieco bardziej mrocznym wydaniu. Nie ma tu tyle błysku, co w tradycyjnej wersji. Do klasyki nawiązują bardziej kształty mebli niż materiały i ich kolory. W tej realizacji Krzysztof Miruć postanowił kilkukrotnie wykorzystać naturalną skórę. Największe wrażenie robi na pewno wykonany z niej zagłówek łóżka, połączony z drewnianymi lamelami. Skórzany jest także dywanik leżący przed łóżkiem oraz fotel, który równie dobrze jak w stylu dark glamour sprawdziłby się w stylu loftowym. Do niego nawiązuje też metalowy regał wykonany przez artystę-rzeźbiarza Mateusza. Koresponduje z nimi ciemne wybarwienie odświeżonej, drewnianej podłogi.

Sypialnia w stylu dark glamour z 8. odcinka "Weekendowej metamorfozy"
Sypialnia Marty w stylu dark glamour. Weekendowa metamorfoza, sezon 3, odcinek 8
Zagłówek nowego łóżka Marty składa się z dwóch części - pierwsza to lamele położone na całej ścianie za łóżkiem, druga to niesymetrycznie umieszczony na nich panel pokryty naturalną skórą.
W sypialni Marty Krzysztof Miruć kilkukrotnie użył naturalnej skóry. Najbardziej widoczna jest ona na części zagłówka łóżka.
Lamele na ścianie sypialni Marty, bohaterki 8. odcinka 3. sezonu "Weekendowej metamorfozy"
+4
Zobacz galerię

Sypialnia w stylu dark glamour z 8. odcinka "Weekendowej metamorfozy"

Przytulności wnętrzu dodają jasne dekoracje okienne i miękkie tekstylia w granatowym kolorze. Dzięki wstawieniu nowych drzwi do sypialni, Marta wreszcie będzie mogła się w niej poczuć bezpiecznie i intymnie. Czarne skrzydła drzwiowe wykonane z laminatów o wykończeniu matowym i z połyskiem pasują i do stylu loftowego, i glamour. Jak przystało na ten drugi styl, w sypialni Marty nie brakuje też błysku. Złote są ramy grafik na ścianie oraz zwisające obok łóżka lampy.

Produkty z programu znajdziesz w Leroy Merlin:

podziel się: