Inspiracje ze "Zgłoś remont": elegancka łazienka w nowoczesnym wydaniu

Zgłoś remont | łazienka Marysi i Damiana. S06E03
Zgłoś remont | łazienka Marysi i Damiana. S06E03
Biel z czernią i elegancja w klasycznym wydaniu połączona z nowoczesnymi dodatkami - co powiecie na taką łazienkę?

O ile w pomieszczeniach typu salon czy sypialnia dużą rolę odgrywają dodatki, które definiują styl tych pomieszczeń, o tyle za styl łazienki odpowiedzialne są zazwyczaj okładziny. To, czym zdecydujemy się pokryć podłogę i ściany, niejako narzuca nam charakter tego zazwyczaj niedużego wnętrza. Materiałem najczęściej wybieranym do łazienek jest gres, czyli jednolita w strukturze płytka ceramiczna. Jest wyjątkowo wytrzymały - twardy i odporny na ścieranie. Występuje w wielu różnych formatach i kolorach. Może on imitować beton, drewno, a nawet marmur - materiały dużo droższe od siebie - bez większej straty na wyglądzie. Wiele imitacji jest tak udanych, że dopiero po dokładnym przyjrzeniu się ścianie i jej dotknięciu możemy stwierdzić, czym została ona pokryta.

W 3. odcinku 6. sezonu "Zgłoś remont" Krzysztof Miruć do łazienki Marysi i Damiana również wybrał gres. Podłogę i ściany wykończył imitującymi marmur płytami gresowymi o satynowym wykończeniu (pośrednim między matowym a błyszczącym) i z ozdobnym żyłkowaniem w kolorze szarości. Marmur zazwyczaj kojarzy nam się z monumentalnymi, klasycznymi wnętrzami. Tym razem jednak występuje w towarzystwie nowoczesnego zestawienia - bieli i czerni ze złotem jako kolorem dopełniającym. Złote są dodatki oraz baterie - umywalkowe i prysznicowa oraz deszczownica.

Ciekawym rozwiązaniem jest stojąca na ziemi, na tle lustra umywalka. Wykonana z czarnego konglomeratu, którego głównym składnikiem jest skała dolomitowa, jest nie tylko wytrzymała, ale i bardzo efektowna. Przywodzi na myśl nowoczesne rzeźby. Sztuka współczesna, tym razem już nie użytkowa, pojawia się także na ścianie w postaci monochromatycznej grafiki. Jak widzicie, łazienka też może być miejscem do eksponowania sztuki, a jednocześnie - jeśli jest zaprojektowana z pomysłem i odwagą - może być sztuką samą w sobie.

Wybrane dla Ciebie:

podziel się: