Inspiracje ze "Zgłoś remont": kuchnia inspirowana klasyką

Zgłoś remont: kuchnia Anety i Marcina po metamorfozie
"Zgłoś remont": mieszkanie Anity i Marcina po metamorfozie
Nowoczesne sprzęty ukryte w klasycznej zabudowie - taką kuchnię stworzył Krzysztof Miruć w 5. odcinku "Zgłoś remont".

Kuchnia to dla wielu osób serce domu, to tam spędzają więcej czasu niż w salonie. Ważne więc, by była estetyczna, trwała i funkcjonalna. W 5. odcinku 6. sezonu "Zgłoś remont" Krzysztof Miruć odmienił kuchnię Anety i Marcina, którzy poznali się kilka lat temu w pracy, właśnie w kuchni. Ich własna kuchnia pilnie potrzebowała remontu. Stare szafki, zbyt niskie dla bohaterów odcinka, nadawały się już tylko do wyrzucenia. Parze doskwierał też brak zmywarki.

W zabudowie nowej kuchni znalazła się wspomniana zmywarka oraz inne sprzęty: lodówka, piekarnik, a nawet mikrofalówka. Design mebli nawiązuje do stylu nowojorskiego, w którym urządzony został salon. To klasyka, ale w nowoczesnym wydaniu. Na podłodze znalazły się długie, dębowe deski (takie sam jak w salonie), a na ścianie nad płytą indukcyjną - szkło imitujące marmur.

Dolne szafki mają płyciny i złote uchwyty. Górne szafki są natomiast całkowicie proste, bez dodatkowych ozdób, co sprawia, że wyglądają lżej. Wmontowano w nie podszafkowy okap. Pod oknem znalazł się zlew i złota bateria pasująca do ozdobnych uchwytów w szafkach. Pojemniki na żywność i złote doniczki z ziołami ocieplają wnętrze.

Krzysztof Miruć stworzył wnętrze, w którym gotowanie jest przyjemnością. Całość została urządzona w klasycznym, ale nienachalnym stylu.

Sprawdź również dodatki w okazyjnych cenach:

podziel się: