Inspiracje ze "Zgłoś remont": kuchnia szyta na miarę

Zgłoś remont: kuchnia z jadalnią w domu Magdy i Macieja. S06E07
Zgłoś remont: kuchnia z jadalnią w domu Magdy i Macieja. S06E07
Ze wszystkich wnętrz to kuchnia jest tym, w którym najważniejsza jest ergonomia. Dlatego właśnie kuchnia powinna być uszyta na miarę. Dosłownie!

Wysoki wzrost u mężczyzn zazwyczaj jest atutem, ale może też sprawiać problemy, zwłaszcza w kuchni. Sprzęty i blat na standardowej wysokości mogą utrudniać gotowanie. Przekonał się o tym mierzący 2 metry Maciej, który kocha gotować, ale... nie lubi swojej kuchni. Dla niego Krzysztof Miruć w 7. odcinku 6. sezonu "Zgłoś remont" musiał stworzyć kuchnię na miarę. Wyspa, z której Maciek korzystał głównie jako z blatu roboczego, musiała być podniesiona wyżej tak, by mężczyzna bez obaw o ból pleców mógł oddawać się swojej kulinarnej pasji. Niestety, z uwagi na to, że w kuchni okno zostało zamontowane dosyć nisko, nie wszystkie szafki mogły być podniesione aż tak wysoko. Krzysztof jednak optycznie je połączył, projektując wyspę z dwoma blatami. Jego pomysł wcielił w życie niezawodny stolarz Emil.

Na suficie znalazły się lamelki przechodzące we fronty szafek. Maciejowi i Magdzie, jako fanom programu Krzysztofa, bardzo spodobało się to rozwiązanie. A jest ono jeszcze bardziej efektowne przez to, że lamelki odbijają się w grafitowym lustrze, którym została wyłożona prostopadła do nich ściana. Obok niej znajduje się cała ściana sprzętów kuchennych i czarna zabudowa.

Zgłoś remont: kuchnia z jadalnią w domu Magdy i Macieja. S06E07
Widok z góry na kuchnię i jadalnię
Wyspa od strony kuchni jest podświetloną witryną
Czarna umywalka i bateria
Kącik jadalniany
+9
Zobacz galerię

Zgłoś remont: kuchnia z jadalnią w domu Magdy i Macieja. S06E07

Wyspa od strony jadalni pełni funkcję podświetlonej witrynki na szkło. Robi wrażenie! Sam kącik jadalniany to masywny, drewniany stół, świetnie komponujący się z frontami w kuchni, oraz tapicerowane krzesła w kolorze granatowym. Nad stołem nie mogło zabraknąć lampy.

podziel się: