Inspiracje ze "Zgłoś remont": mieszkanie z lat 60-tych po kapitalnym remoncie

Zgłoś remont | wejście do mieszkania Marysi i Damiana. S06E03
Zgłoś remont | wejście do mieszkania Marysi i Damiana. S06E03
Patrząc na zdjęcia tego mieszkania, trudno uwierzyć, że jeszcze niedawno wyglądało jak zbiorowisko rzeczy od lat 60. do współczesności. Jego właściciele zdecydowali się na remont generalny i totalną metamorfozę. Teraz mogą cieszyć się nowoczesnym i funkcjonalnym wnętrzem.

Mała kuchnia, klaustrofobiczna łazienka, nieustawny salon - tak się kiedyś budowało... Żeby mieszkania wybudowane na początku 2. połowy XX wieku były bardziej nowoczesne i wygodne, wymagają remontu generalnego i zmiany całego układu przestrzennego-funkcjonalnego.

W 3. odcinku 6. sezonu programu "Zgłoś remont" Krzysztof Miruć wyremontował całe mieszkanie odziedziczone po dziadkach przez Marysię i Damiana. Nieruchomość z lat 60-tych przeszła całkowitą metamorfozę. Po wyburzeniu niemal wszystkich ścian i przesunięciu pozostałej ich części łazienka została powiększona o część korytarza, sypialnia przeniesiona do dawnej kuchni, a w salonie pojawił się aneks kuchenny.

Teraz po przekroczeniu progu mieszkania wchodzi się do wąskiego przedpokoju w urządzonego w czarnym kolorze. Z jednej strony stoi duża szafa z lustrzanymi drzwiami, a ściana naprzeciwko została pokryta czarnym szkłem. To rozwiązanie nie tylko eleganckie, ale i praktyczne. W tak wąskim przejściu ściana pokryta farbą byłaby cały czas narażona na pobrudzenie lub uszkodzenie.

Na szklanej ścianie zamontowano drzwi pokryte laminatem z efektem lustra. Prowadzą one do łazienki, w której czerń zabudowy meblowej i połączona jest z bielą gresu imitującego marmur. Zamiast wanny stanęła spora kabina prysznicowa, starą umywalkę zastąpiła nowa - stojąca, wykonana z konglomeratu. Całości dopełniają złote dodatki.

Z korytarza wchodzi się do części dziennej - salonu z aneksem kuchennym. Dla miłośniczki śpiewania - Marysi Krzysztof Miruć stworzył tam miejsce do realizacji jej pasji. Na ścianie za pianinem i mikrofonem znalazła się okładzina akustyczna w postaci drewnianych lamelek. W salonie panuje taupe, czyli kolor, który ma być hitem 2021 roku. Kanapa i zasłony w tym kolorze dodają wnętrzu przytulności i subtelnej elegancji. Jedynie ściana medialna, będąca naturalnym przedłużeniem tej z przedpokoju, jest czarna. Na niej znalazła się szafka w tym kolorze i telewizor.

Połączona z salonem kuchnia również utrzymana jest w neutralnych tonacjach. Beżowe fronty zostały skomponowane z białym blatem i mieniącą się na złoto mozaiką między szafkami. Pojawiło się tez kilka czarnych elementów: zlew, piekarnik, płyta grzewcza i dekoracje.

Między kuchnią i salonem znalazło się miejsce na kącik jadalniany: stół i cztery tapicerowane krzesła w ciemniejszym odcieniu taupe.

Sypialnia została przeniesiona do dawnej kuchni. Teraz prowadzą do niej przesuwne drzwi wykonane z metalu i grafitowego szkła. Sypialnia jest nieduża, ale zmieściło się w niej pełnowymiarowe łóżko i szafka nocna. Tu również panuje taupe.

Zobaczcie zdjęcia tego mieszkania!

Zgłoś remont: mieszkanie Marysi i Damiana po metamorfozie
Od razu po wejściu do mieszkania Marysi i Damiana gość znajduje się w czarnym korytarzu - jedną ze ścian pokryto czarnym szkłem, a na drugiej jest szafa z lustrzanymi frontami.
Wygodny narożnik i zasłony w podobnym odcieniu taupe (który ma być hitem 2021 roku) oraz czarne, białe i złote dodatki tworzą gustowną całość.
Po oryginalnym żyrandolem, między częścią wypoczynkową a aneksem kuchennym znalazło się miejsce na stół i krzesła.
W miejscu po kuchni przeniesionej do salonu powstała nieduża, ale przytulna sypialnia.
+6
Zobacz galerię

Zgłoś remont: mieszkanie Marysi i Damiana po metamorfozie

Wybrane dla Ciebie:

podziel się: