Inspiracje ze "Zgłoś remont": przytulna sypialnia w kilku krokach

Sypialnia Dominiki i Mateusza z 2. odcinka 6. sezonu Zgłoś remont
Sypialnia Dominiki i Mateusza z 2. odcinka 6. sezonu Zgłoś remont
W 2. odcinku 6. sezonu "Zgłoś remont" Krzysztof Miruć zajął się m.in. sypialnią Dominiki i Mateusza. Zobaczcie, co zrobił, by to wnętrze było przytulne i praktyczne.

Sypialnia to miejsce, w którym kończymy i zaczynamy dzień. Musi więc nas dobrze nastrajać i dawać poczucie komfortu. Podstawowym meblem w sypialni jest oczywiście łóżko i to ono powinno być centralnym elementem tego pokoju. O ile sama rama łóżka może być niedroga, o tyle na pewno nie można oszczędzać na materacu. Wygodny, najlepiej lekko twardy materac zapewni nie tylko dobry, ale i zdrowy sen. Będzie też zapobiegał porannemu bólowi kręgosłupa.

Prosta rama łóżka wystarczy jako stelaż pod materac, jednak nie stworzy przytulnego charakteru wnętrza. Do tego potrzebny będzie zagłówek, który wcale nie musi być zintegrowany z łóżkiem. Zagłówek można, tak jak zrobił to Krzysztof Miruć w 2. odcinku 6. sezonu "Zgłoś remont" wykonać z paneli tapicerskich. Ich trójwymiarowy kształt tworzy na ścianie za łóżkiem oryginalny obraz, stanowiąc ozdobę wnętrza. Przez fakt, że panele są miękkie zapewniają natomiast komfort np. podczas czytania w łóżku na siedząco.

Za komfort snu, ale także za wizualną stronę naszej sypialni odpowiada pościel. W 2. odcinku 6. sezonu "Zgłoś remont" Krzysztof Miruć postawił na nieśmiertelne połączenie czerni z bielą, ale w sklepach do wyboru mamy niezliczoną liczbę wzorów i kolorów. Możemy wybierać między pościelą bawełnianą, z dodatkami lnu czy poliestru a nawet jedwabiu. Oferta jest bardzo szeroka i właściwie nic nie ogranicza naszej wyobraźni. Warto dodać, że w stonowanej sypialni, stworzonej z bazowych barw, to właśnie pościel może być tym "szalonym" elementem aranżacji, który łatwo można wymienić, gdy się znudzi.

Nastrój we wnętrzach tworzy oświetlenie. To w sypialni jest szczególnie ważne, bo towarzyszy nam do ostatnich chwil dnia. Przynajmniej jedna lampka powinna znajdować się tuż obok łóżka tak, żeby można było wyłączyć ją, bez wstawania z niego. Gdy w sypialni śpią dwie osoby, najrozsądniej będzie zdecydować się na dwie lampki nocne, najlepiej takie same lub utrzymane w podobnym stylu (możemy pobawić się dwoma różnymi kolorami tego samego modelu lampki). Krzysztof Miruć wybrał model o klasycznym kształcie, ale szklanej podstawie, która dodaje mu nowoczesnego charakteru.

O ile nie są kinkietami, lampki muszą stać na stolikach nocnych. Tu, podobnie jak w przypadku źródeł światła, powinniśmy się kierować liczbą osób korzystających z sypialni. Dwie osoby z pewnością będą potrzebowały dwóch stolików - chociażby po to, by postawić tam budzik, odłożyć swój telefon lub schować drobne przedmioty. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem będzie stolik z szufladkami - na przykład taki jak ten wybrany przez Krzysztofa Mirucia dla Dominiki i Mateusza.

Te produkty również mogą Cię zainteresować:

podziel się: