Inspiracje ze "Zgłoś remont": miejsce do pracy wydzielone z salonu

Biurko oddzielone od reszty salonu ścianką z metalu i szkła | Zgłoś remont S06E01
"Zgłoś remont": ścianka działowa wydzieli w salonie miejsce do pracy
Coraz częściej nawet w małych mieszkaniach musimy wydzielić sobie miejsce do pracy zdalnej. W 1. odcinku 6. sezonu "Zgłoś remont" Krzysztof Miruć pokazał, jak to zrobić.

Praca zdalna, home office, praca z domu - w obecnych czasach i w obliczu trwającej pandemii wielu z nas swoje zawodowe obowiązki wykonuje spoza biura, z własnego mieszkania czy domu. Nie każdy dysponuje jednak domowym biurem czy gabinetem, więc część z nas była zmuszona wydzielić sobie choćby niewielkie miejsce do pracy np. w salonie czy w sypialni.

Bohater 1. odcinka 6. sezonu "Zgłoś remont" pracuje z domu i w kawalerce, w której mieszka ze swoją partnerką Asią, chciał mieć wydzielone właśnie miejsce do pracy. Krzysztof i Miruć zaproponował, by przeznaczyć na nie część salonu, oddzieloną od typowo wypoczynkowej reszty ścianką w stylu loftowym.

O jej wykonanie z połączenia szkła i metalu architekt poprosił swojego przyjaciela i artystę-rzeźbiarza Mateusza. Między pomalowanymi na czarno ramkami metalowego szkieletu umieścił szkło, przypominające nieco luksfery. Ścianka o szerokości najdłuższego elementu znajdującej się obok kanapy wydzieliła część pokoju, w której znalazło się biurko i regał. Wygodne krzesło biurowe i przydatne akcesoria na długopisy i dokumenty uzupełniły domowe biuro Mateusza.

W takim miejscu idealnie sprawdziłaby się też któraś z poniższych lampek:

podziel się: