Inspiracje ze "Zgłoś remont": strefa relaksu w salonie

Kanapa w salonie Dominiki i Mateusza, z 2. odcinka 6. sezonu Zgłoś remont
Kanapa w salonie Dominiki i Mateusza, z 2. odcinka 6. sezonu Zgłoś remont
W salonie Dominiki i Mateusza, bohaterów 2. odcinka Zgłoś remont, brakowało strefy relaksu z kanapą. Zobaczcie, co zaprojektował dla nich Krzysztof Miruć!

Salon to wnętrze, w którym spędzamy dużo czasu. Najważniejszym meblem w jego strefie relaksu jest kanapa, bo to właśnie na niej odpoczywamy, oglądamy telewizję, czytamy książki czy przyjmujemy gości. Jeśli rozmiar wnętrza nam na to pozwala, warto - tak jak Krzysztof Miruć w 2. odcinku 6. sezonu "Zgłoś remont" postawić na narożnik, bo na kanapie o takim kształcie zmieści się więcej osób. Dodatkowa prostopadła do reszty część umożliwia wygodne ułożenie się na kanapie, z wyciągniętymi nogami.

Kupując kanapę, warto tak jak bohaterowie programu, usiąść na kilku modelach i wybrać ten, na którym jest nam najwygodniej. Absolutnie nie trzeba sugerować się kolorem tapicerki mebli oglądanych w salonie, bo ten zazwyczaj można wybrać z katalogu i zamówić mebel we wskazanym kolorze. Zamiast tego warto zwrócić uwagą na grubość oparcia - jeśli jest zbyt masywne, a na kanapie położymy jeszcze poduszki, jej siedzenie ulegnie skróceniu, co może wpłynąć na nasz komfort. Z poduszek jednak nie warto rezygnować, bo to dzięki nimi możemy dodać trochę koloru kanapie i sprawić, by kolorystycznie nawiązywała np. do innych mebli w salonie lub - tak jak w przypadku salonu Dominiki i Mateusza - do szarego dywanu.

Na kanapie pijamy też kawę lub herbatę. Żeby móc w razie potrzeby odstawić kubek lub filiżankę, w pobliżu kanapy powinien stanąć stolik kawowy. Dla lubiącej styl glamour Dominiki Krzysztof Miruć wybrał stolik z hartowanego szkła w czarnym kolorze z ozdobnym paskiem w złotym kolorze. Na stoliku stanął ozdobny wazon, w podobnym co on stylu.

Te produkty również mogą być interesujące:

podziel się: