Inspiracje ze "Zgłoś remont": taupe kolorem 2021 roku

Zgłoś remont | salon Marysi i Damiana
Zgłoś remont | salon Marysi i Damiana
Świetnie komponuje się ze złotem i srebrem, bielą i czernią - kolor uniwersalny, który pasuje do różnych stylów dekoracji wnętrz. Poznajcie taupe!

"Taupe" w języku francuskim oznacza... kreta, jednak w języku angielskim i w dekoracji wnętrz to określenie na kolor szaro-beżowy (jaśniejszy lub ciemniejszy), w którym niektórzy dopatrują się też nut różu. Szarość i beż to kolory o różnej "temperaturze" - szary jest chłodny, beż ciepły, więc ich mieszanka tworzy całość, która będzie pasowała do wnętrz o właściwie każdej kolorystyce. Świetnie sprawdzi się w połączeniu z czernią lub też jej kontrastowym zestawieniem z bielą. Taupe będzie pięknym tłem dla mocnych kolorów: czerwieni, granatu czy nawet pomarańczy, ale idealnie zagra też z pastelami. Złoto i srebro? Pasują idealnie! Możliwości są więc niemal nieograniczone!

Co więcej taupe może być we wnętrzach świetną bazą, do której będziesz tylko dodawać dodatki w różnych stylach czy kolorach. To coś dla tych, którym szybko nudzą się wnętrza i najchętniej co chwilę by je remontowali. Kanapa w kolorze taupe jest meblem tak neutralnym, że wystarczy zmienić kolor poduszek, by nadać wnętrzu zupełnie innego charakteru. I odwrotnie - dodatki w kolorze taupe będą pasować do mebli w wielu różnych kolorach. Jeśli uważacie więc, że taupe jest kolorem zbyt nudnym, by urządzać w nim całe wnętrze, swoją przygodę z tym kolorem możecie zacząć właśnie od dodatków.

Jeszcze nie czujecie się przekonani? Według Krzysztofa Mirucia taupe ma być najmodniejszym kolorem 2021 roku! Jeśli myślicie o remoncie, już teraz postawcie na to, co będzie modne w przyszłości!

Zobacz produkty w kolorze taupe:

podziel się: