Jak dobrać oświetlenie do wnętrza w stylu loftowym?

Weekendowa metamorfoza:
Weekendowa metamorfoza:
Wnętrza starych fabryk, z których wywodzi się styl loftowy, kojarzą się z miejscami ciemnymi, a nawet nieco mrocznymi. Podstawą dobrej aranżacji każdego wnętrza, także takiego utrzymanego w stylu loftowym, jest jednak zaprojektowanie takiej liczby punktów świetlnych, by wnętrze było funkcjonalne. Poza oświetleniem górnym muszą się więc w nim znaleźć inne źródła światła. Jakie? W tym artykule postaramy się Wam pomóc je wybrać.

Lofty to wnętrza przestronne z dużymi oknami, ale i małe pokoje z jednym oknem można urządzić w stylu loftowym. Szczególnie istotne jest wtedy doświetlenie wnętrza dodatkowymi źródłami światła.

Styl loftowy to ciemna paleta barw i surowe materiały. We wnętrzach urządzonych w tych stylu świetnie sprawdzi się więc oświetlenie przypominające te techniczne. Minimaliści mogą zdecydować się nawet na same żarówki – najlepiej te w stylu edisonowskim i na czarnym kablu. Jako górne źródło światła możesz też wybrać listwę oświetleniową z ruchomymi reflektorami, dzięki której uda Ci się oświetlić różne kąty wnętrza.

Wybierając pozostałe oświetlenie, musisz kierować się funkcją wnętrza. Inne lampy będą potrzebne w sypialni, a inne w pokoju dziennym, biurze czy kuchni. W sypialni zamiast tradycyjnych lampek nocnych możesz zamontować zwisające z sufitu na kablu żarówki lub kinkiety ścienne. W salonie na pewno wskazane będą lampy stojące – bierz pod uwagę te z metalowym wykończeniem, najlepiej o kształtach nawiązujących do elementów znanych z fabryk: tłoków, listew czy walców. Najłatwiej na pewno będzie wybrać lampki na biurko, bo one z założenia służą do pracy i ich funkcjonalność stoi ponad dekoracyjnością. Mała metalowa, najlepiej regulowana lampka będzie świetnym wyborem.

Decydując się na zakup lamp do wnętrza w stylu industrialnym, pamiętaj o stylu wnętrza – dekoracyjny charakter czy zbyt jasne materiały nie będą pasowały do stylu industrialnego. Tutaj mniej znaczy więcej!

Produktów użytych w programie szukaj w sklepach Leroy Merlin:

podziel się: