Telewizor w wielu domach stanowi centralny punkt salonu. To wokół niego powstaje zazwyczaj kącik wypoczynkowy, złożony z kanapy i stolika kawowego. Sam telewizor też musi tam znaleźć swoje miejsce. Są dwie możliwości - telewizor może stać na szafce lub być powieszony na ścianie. Jeśli ma stać na szafce, powinna ona mieć wysokość ok. 110 cm, tak by podczas oglądania telewizji nasze oczy i obraz były na jednym poziomie. Jeśli jednak zdecydujemy się na powieszenie telewizora, wysokość szafki nie ma już większego znaczenia i możemy ją dopasować do własnych preferencji.
Zazwyczaj pod wiszący telewizor wybierane są szafki niskie i szerokie (szersze o kilka-/kilkanaście-, a nawet kilkadziesiąt centymetrów niż sam telewizor). Nie muszą to być meble nowoczesne, ale jeśli zdecydujemy się na klasyczny czy wręcz zabytkowy mebel, to raczej nie znajdziemy w nim rozwiązań, które posiadają współczesne szafki RTV. Brak tylnej ściany lub wycięcia na kable nie tylko umożliwiają wentylację, ale także bezproblemowe podłączenie schowanych wewnątrz sprzętów, takich jak dekoder, odtwarzacz DVD czy konsola.
Coraz częściej szafki RTV dostępne w sklepach i te robione jak zamówienie (jak ta z 4. odcinka "Zgłoś remont") posiadają specjalny system wentylacyjny, który zapobiega przegrzewaniu się ukrytych w nich sprzętów elektronicznych. To rozwiązanie szczególnie istotne dla graczy, którzy muszą dbać o to, by konsole się nie przegrzały.
Dodatki wybrane dla Ciebie: