Magia Świąt


Dekoracje bożonarodzeniowe – pomysły i inspiracje. Jak zrobić dekoracje na święta?

0 Komentarze

Choć o świątecznej atmosferze w domu decyduje przede wszystkim bliskość rodziny i przyjaciół oraz spędzany wspólnie czas, w otoczeniu nie może zabraknąć także dekoracji świątecznych, dzięki którym łatwiej wprawisz się w odświętny, magiczny nastrój. Zrób niektóre ozdoby bożonarodzeniowe samodzielnie, by poczuć ciepło tego niezwykłego czasu!

Ozdoby choinkowe ręcznie robione – jak zrobić bombki choinkowe?

Główną dekoracją bożonarodzeniową w każdym domu i mieszkaniu jest choinka. Ta składa się jednak z wielu innych ozdób świątecznych, z których wiele możesz wykonać samodzielnie. Takie są np. bombki choinkowe, które najłatwiej zrobić z masy papierowej lub wykorzystać do tego gotowe kule. W sprzedaży dostępne są bowiem specjalne bombki styropianowe, które możesz własnoręcznie przyozdobić, a także przezroczyste, otwierane kule z plastiku, do których powkładasz mniejsze dekoracje.

bombki

Bombki choinkowe to jednak nie wszystko. Mając pistolet z klejem na gorąco oraz wstążki lub druciki, możesz zrobić ozdoby choinkowe z czego tylko zechcesz! Poprzyklejaj zawieszki do drewnianych zabawek lub pomalowanych farbą w sprayu szyszek. Baw się, eksperymentuj i daj się wykazać własnej kreatywności.

Ozdoby świąteczne DIY – udekoruj swój stół

W czasie świąt Bożego Narodzenia kluczową rolę odgrywa stół – to przy nim gromadzi się cała rodzina. Dlatego zadbaj, by wystrój stołu odpowiadał atmosferze wykreowanej w całym mieszkaniu. Wykonaj efektowne ozdoby bożonarodzeniowe, np. świeczniki z choinkowych gałązek, suszonych plastrów pomarańczy i lasek cynamonu. Ustaw na stole choinkę z szyszek lub choinkę z makaronu, które wcześniej przygotujesz ze swoimi dziećmi. Serwetki przy zastawach udekoruj wstążkami z szyszkami i jarzębiną, a także zadbaj o świąteczne przystrojenie serwowanych potraw.

stroik bożonarodzeniowy2.jpg

UWAGA

Szykując ozdoby świąteczne, pamiętaj o zachowaniu ich spójnej kolorystyki. Postaw na dekoracje bożonarodzeniowe w kolorach czerwieni, złota i zieleni i ciesz się ciepłą, wigilijną atmosferą w mieszkaniu.

Łańcuchy – wyjątkowe dekoracje bożonarodzeniowe

Bardzo efektownymi i łatwymi w przygotowaniu ozdobami bożonarodzeniowymi są łańcuchy. Z powodzeniem wykonasz je ze swoimi pociechami, spędzając razem więcej czasu. Przygotuj bibuły w różnych kolorach oraz paski papieru kolorowego i zaopatrz się w klej. Bibułę bez rozwijania potnij na kawałki o dowolnej szerokości – minimum 2 cm. Im większe fragmenty, tym obfitszy będzie Twój łańcuch. Weź bibułki w dwóch kolorach i ich końce sklej ze sobą prostopadle, a następnie przekładaj je tak, by nachodziły na siebie w miejscu sklejenia. Gdy skończą się obie wstążki bibuły, również sklej ich końce.

Bardzo popularną ozdobą choinkową jest także łańcuch z papieru kolorowego. Pierwszy pasek sklej końcami, by powstało kółko. Z kolejnym zrób to samo, jednak wcześniej przewlekając pasek przez istniejący już pierścień. Powtarzaj czynność, aż uzyskasz dekorację bożonarodzeniową pożądanej długości.

Łańcuch choinkowy

Ozdoby świąteczne DIY do jedzenia

Święta Bożego Narodzenia kręcą się wokół jedzenia. Spędzając czas z bliskimi, można się raczyć wspaniałymi łakociami i potrawami. Niektóre z nich sprawdzą się także w roli dekoracji bożonarodzeniowej, a nawet ozdoby choinkowej. Przygotuj pierniczki lub ciasteczka korzenne i udekoruj je, a następnie poprzewlekaj igłą z nitką, by zawiesić na drzewku. Wybierz niewielkie jabłka lub orzechy włoskie i także użyj ich jako dekoracji bożonarodzeniowej. Pamiętaj o pomarańczach – wzbogacone goździkami nie tylko pięknie się zaprezentują, ale też zaskoczą zapachem!

stół wigilijny 5.jpg