Magia Świąt


Girlanda świąteczna na schody i balkon – jak zrobić? Instrukcja krok po kroku

0 Komentarze

Chcesz, by Twój dom zyskał magiczny, bożonarodzeniowy klimat? Postaraj się go udekorować tak, by panująca w nim atmosfera była ciepła, rodzinna i prawdziwie świąteczna. Pomogą Ci w tym girlandy, którymi ozdobisz swoje otoczenie. Jak zrobić girlandy i jak je wykorzystać? Sprawdź teraz!

Gdzie wykorzystać girlandę bożonarodzeniową?

Girlandy to wyjątkowe dekoracje w formie rozciągających się, podwieszonych na dwóch końcach zwojów, zwyczajowo wykonywanych z roślin. Ich forma i przeznaczenie mocno jednak ewoluowały i obecnie takie ozdoby mogą być wykonywane z rozmaitych materiałów, choć nieobce są tu również motywy naturalne. Gdzie najlepiej sprawdzą się girlandy świąteczne?

W domach i mieszkaniach piętrowych świetnie zaprezentują się jako świąteczny motyw na poręczach schodów lub barierkach na szczycie. Girlandy bożonarodzeniowe możesz także rozwiesić tak, by okalały obudowę kominka. Udekorujesz nimi duże okna, a na zewnątrz posłużą Ci do ozdobienia elewacji domu – przymocuj je np. na barierce balkonu. Z girlandami łatwo wprawisz się w radosny nastrój i zmienisz oblicze swojego otoczenia!

Naturalna girlanda świąteczna z gałązek

Jednym z motywów najbardziej kojarzącym się ze świętami jest choinka – stwórz girlandę bożonarodzeniową, która będzie nawiązywała do jej wyglądu.

  1. Przygotuj gruby sznurek lub rurkę monterską, do której będziesz przytwierdzać dekoracje.
  2. Za pomocą drucika przymocuj przygotowane gałązki iglaka – możesz wybrać żywe lub sztuczne. Gęstsze gałązki warto umieścić bliżej środka świątecznej girlandy, a na brzegu te mniej okazałe.
  3. Następnie dołącz dekoracje. Świetnie sprawdzą się tu szyszki, małe bombki, koraliki i inne niewielkie ozdoby – mogą być takie same jak na choince, wówczas drzewko i girlanda będą do siebie nawiązywały.
  4. Na końcach girlandy bożonarodzeniowej możesz umieścić duże kokardy, które efektownie wykończą dekorację.

UWAGA

Pamiętaj, że żywe gałązki mogą się obsypywać w ciepłych wnętrzach, dlatego wybierz sosnowe lub jodłowe zamiast tych świerkowych – są nieco trwalsze.

Jak zrobić girlandę z łańcucha choinkowego?

Łańcuch choinkowy sam w sobie może pełnić funkcję świątecznej girlandy, jednak zdecydowanie efektowniej się zaprezentuje, jeśli poświęci mu się chwilę uwagi. Pamiętaj, że taki łańcuch zazwyczaj jest bardzo delikatny, więc przymocuj go do sznurka, by nieco go wzmocnić. Teraz możesz urozmaicić go wybranymi przez siebie dodatkami – do tego przyda Ci się z pewnością drut, klej lub wstążki. Girlanda świąteczna z łańcucha pięknie zaprezentuje się w połączeniu z szyszkami, suszonymi plastrami owoców (najlepiej cytrusów) oraz orzechami włoskimi pomalowanymi błyszczącymi farbami.

girlanda na schody (2).jpg

Girlanda świetlna – prosta i efektowna

Ze świętami nieodłącznie kojarzą się również drobne, lecz liczne lampki – dzięki nim stworzysz wyjątkową atmosferę, delikatnie oświetlając swoje wnętrza. Wykorzystaj to także w swoich girlandach świątecznych! Niezależnie od tego, czy wykonasz je z naturalnych, czy też sztucznych materiałów, możesz je urozmaicić lampkami, tworząc girlandę świetlną. Wybierz do tego celu lampki wielo- lub jednokolorowe, świecące jednostajnie lub migające. Możesz także zaopatrzyć się w świecące kule typu cotton balls i to właśnie z nich uczynić bazę takiej girlandy bożonarodzeniowej – możliwości jest wiele, od Ciebie zależy, jak dopasujesz je do własnych oczekiwań!