Magia Świąt
Ozdoby świąteczne na okno – pomysły i inspiracje na dekoracje


Ozdoby świąteczne na okno – pomysły i inspiracje na dekoracje

0 Komentarze

Ozdoby świąteczne na okno to doskonały sposób na to, by wprowadzić do wnętrza przytulną atmosferę i wyjątkowy, świąteczny klimat. Jest to wyjątkowo istotny element dekoracji zwłaszcza w ostatnich kilku latach, kiedy „białe święta” pozostają tylko w sferze marzeń. Dekorując okno, możesz poczuć prawdziwie świąteczny nastrój nawet wtedy, gdy za oknem nie spadnie nawet płatek śniegu. Poznaj nasze pomysły i inspiracje na świąteczne dekoracje okien

Ozdoby na okno – świąteczne, minimalistyczne dekoracje

Minimalistyczne, świąteczne dekoracje na okna święcą triumfy w ciągu ostatnich kilku lat. Są eleganckie, wyjątkowo estetyczne i proste do przygotowania, a do tego często także ekologiczne.

Możesz udekorować okno gałęzią przyniesioną z parku lub lasu, przyozdobioną prostymi bombkami w wybranym kolorze, albo bombkami z… szyszek. Do tego doskonale będą pasowały wszelkie ozdoby z papieru czy drewna. Jeśli obawiasz się, że dekoracja będzie zbyt prosta, wykorzystaj np. połyskujące ozdoby w srebrzystym kolorze.

Innym sposobem na minimalistyczne ozdoby świąteczne na okno są girlandy z naturalnego sznurka, gałązek jodły czy świerku oraz szyszek. Jest to rozwiązanie nie tylko niezwykle estetyczne, ale także ekologiczne – wszystkie materiały są naturalne i ulegają biodegradacji.

Jeśli lubisz świeczki i ciepłą atmosferę, jaką tworzą we wnętrzach, ustaw na parapecie kilka świeczników. Możesz zdecydować się na dekoracyjną tacę, a na niej kilka prostych świeczek w różnych rozmiarach, kawałki kory i gałązek. Taka dekoracja sprawdzi się na oknie bez firanek – jeśli w oknie wiszą firanki lub zasłony, ze względów bezpieczeństwa zrezygnuj ze świeczek na parapecie.

dekoracje okienne 1.jpg

Świeczki możesz też wstawić do słoików przyozdobionych sznurkiem, gałązkami czy korą, do świeczników owiniętych w pokrowce ze starego swetra albo do gładkich butelek.

A skoro już o słoikach i butelkach mowa – wstaw do nich gałązki żurawiny, dodaj gałązki jodły czy świerku, powieś na nich kilka orzechów i gotowe – minimalistyczna, ekologiczna ozdoba gotowa.

Ozdoby na okno – świecące szaleństwo

Mało co dodaje tak uroku wnętrzom, jak oświetlenie. Tworząc świąteczne dekoracje na okno, możesz pomyśleć o świecących ozdobach, takich jak girlandy czy światełka choinkowe. Czasem jeden prosty sznur świateł, kilka gałązek i szyszek lub bombek wystarczą, by stworzyć piękne, klimatyczne aranżacje okienne.

dekoracje okienne.jpg

Świąteczne dekoracje na okno w pokoju dziecka

Ozdoby na okno do dziecięcego pokoju to przede wszystkim wszelkiego rodzaju aplikacje na szyby z podobiznami bałwanków, Mikołaja, świątecznych sań, dzwonków czy bombek. To także kolorowe aplikacje z papieru, a nawet aplikacje z zimowymi odsłonami ulubionych bohaterów z filmów i bajek.

Dzieci z pewnością będą czuły dużą satysfakcję i radość, jeśli w oknach zawisną ozdoby przygotowane przez nie własnoręcznie. Mogą to być kolorowe łańcuchy z papieru, papierowe gwiazdki, choinki czy bombki. Najmłodsi ucieszą się także z pewnością z aplikacji naniesionych na szyby przy pomocy szablonów i sprayu ze sztucznym śniegiem.

dekoracje okienne (2).jpg

Jak widzisz, pomysłów na dekorację okien jest całe mnóstwo. Zdecyduj się na konkretny styl i przystąp do działania. Wolisz różnorodność? Puść wodze fantazji i wybierz inny motyw dla każdego okna! Pamiętaj, by przy tym włączyć świąteczną muzykę, przygotować ulubiony, gorący napój i cieszyć się chwilą.