Magia Świąt


Pomysły na alternatywne drzewka bożonarodzeniowe – jak zrobić choinkę?

0 Komentarze

Choina sztuczna czy żywa? A może ani jedna, ani druga? Czy wiesz, że Twoje święta mogą być jeszcze bardziej wyjątkowe, jeśli zdecydujesz się na własnoręczne wykonanie dekoracji świątecznych, w tym także choinki? Zobacz, jakie tańsze, proste do wykonania i niezwykle efektowne alternatywy dla tradycyjnych drzewek masz do wyboru!

Co zamiast żywego drzewka? Sztuczne choinki DIY

Żywa choinka, choć piękna i pachnąca lasem, ma sporo wad – szybko zaczyna gubić igły, wymaga podlewania, a do tego jest dość droga. Niektórzy zamiast niej wybierają sztuczną choinkę, jednak nie każdemu odpowiada jej estetyka – dlatego warto zastanowić się także nad trzecią opcją, jaką jest ozdoba świąteczna DIY w formie choinki. Zobacz aż trzy proste do wykonania wersje takich dekoracji świątecznych.

Choinka z płyty piankowej – prosta i efektowna ozdoba bożonarodzeniowa

Do wykonania takiej sztucznej choinki DIY potrzebne Ci będą: płyta piankowa, marker, nożyk do tapet, gwóźdź, taśma klejąca i lampki choinkowe.

  1. Na płycie piankowej narysuj choinkę, używając markera.
  2. Wytnij choinkę za pomocą nożyka do tapet.
  3. Wykonaj gwoździem otwory na powierzchni choinki w miejscach, w których chcesz, by znalazły się lampki choinkowe.
  4. Przełóż pojedyncze diody lampek choinkowych przez otwory, a następnie przymocuj kabel do płyty piankowej od spodu, korzystając z taśmy klejącej.
  5. Ustaw swoją sztuczną choinkę w wybranym miejscu.

UWAGA

Pamiętaj, by ustawić tę ozdobę bożonarodzeniową w pobliżu gniazdka elektrycznego, by móc łatwo podłączyć lampki choinkowe.

Choinka z zasłony – niebanalna dekoracja świąteczna

Kolejnym pomysłem na dekorację świąteczną będącą alternatywą dla tradycyjnej choinki, jest wykorzystanie… zasłony. Jak wykonać taką sztuczną choinkę?

  1. W narożniku pomieszczenia do ściany przymocuj pojedynczy wieszak – może być na taśmę dwustronną, dzięki czemu będziesz mógł łatwo usunąć go ze ściany po świętach.
  2. Wybierz zasłonę, najlepiej lekko prześwitującą i w zielonym kolorze.
  3. Po wewnętrznej stronie zasłony przymocuj lampki choinkowe, korzystając z taśmy klejącej – ułóż je pionowo.
  4. Zbierz górną część zasłony i zwiąż opaską zaciskową tak, by można było jednocześnie wykorzystać ją w roli uchwytu.
  5. Zaczep sztuczną choinkę o wieszak za opaskę zaciskową, a materiał ułóż w trójkąt – Twoja dekoracja świąteczna jest gotowa!

Ozdoba świąteczna DIY – choinka z ramek na zdjęcia

Ciekawym pomysłem na choinkowy akcent w mieszkaniu jest także uformowanie ramek wiszących na ścianach w kształt świątecznego drzewka. W tym celu warto przygotować oprawki w różnych rozmiarach i układać je odpowiednio – pionowo lub poziomo – tak by ostatecznie tworzyły kontur choinki. Taką ozdobę bożonarodzeniową możesz jeszcze bardziej wzbogacić świątecznymi motywami, wkładając do ramek zdjęcia z poprzednich Wigilii lub kartki świąteczne otrzymane od bliskich – możliwości modyfikacji tego pomysłu jest mnóstwo. Popuść wodze fantazji i wykonaj taką spersonalizowaną dekorację świąteczną w swoim domu!