Magia Świąt


Pomysły na wyjątkową dekorację bożonarodzeniową – szklany bałwan

0 Komentarze

Chcesz, by te święta Bożego Narodzenia były wyjątkowe? Postaw więc na niepowtarzalne dekoracje świąteczne, dzięki którym atmosfera w Twoim domu stanie się prawdziwie magiczna, ciepła i rodzinna. Jedną z nich może być bałwan ze szkła, który zachwyci Cię możliwością przystrojenia go na wiele sposobów. Sprawdź, jak zrobić bałwana!

Wyjątkowa dekoracja świąteczna domu – bałwan ze szkła

Szukasz ciągle nowych inspiracji na ozdoby świąteczne DIY? Jeśli znudziły Ci się tradycyjne stroiki lub inne, popularne dekoracje świąteczne, takie jak choinki z szyszek, postaw na coś zupełnie oryginalnego. W tej roli świetnie sprawdzi się szklany bałwan, który jest dość prosty do przygotowania i możesz go zrobić wraz ze swoimi pociechami. W ten sposób nie tylko stworzysz jedyną w swoim rodzaju ozdobę bożonarodzeniową do swojego domu, ale też przyjemnie i kreatywnie spędzisz ten magiczny, przedświąteczny czas ze swoimi najbliższymi. Jak zrobić bałwana ze szkła?

Co będzie potrzebne do zrobienia dekoracji-bałwanka?

Zanim zaczniesz robić dekorację-bałwana, skompletuj wszystkie potrzebne do tego materiały i narzędzia – co Ci się przyda?

małe choinki na podstawkach,
biała farba akrylowa,
gąbka, brokat,
kuliste akwaria – dwa w takim samym rozmiarze i jedno mniejsze,
pistolet z klejem na gorąco,
sztuczne płatki śniegu,
dekoracje bożonarodzeniowe – figurki reniferów, małe bombki, prezenciki, szyszki itd.,
filc, nożyczki, marker,
sztuczne gałązki, szalik.

Bałwan ze szkła krok po kroku – jak zrobić tę ozdobę bożonarodzeniową?

Ozdoba świąteczna DIY, jaką jest szklany bałwan, nie jest trudna do wykonania. Sprawdź, jak zrobić bałwana w kilku krokach!

  1. Zacznij od udekorowania choinek i nadania im świątecznego charakteru. Gąbeczkę maczaj w farbie akrylowej i delikatnie odciskaj ją na małych drzewkach. Zanim farba wyschnie, posyp je brokatem – dzięki temu choinki będą wyglądały jak pokryte połyskującym śniegiem.
  2. Po wyschnięciu, nanieś klej na gorąco pod podstawkę choinki i przyklej ją do dna akwarium. Następnie na dno nasyp sztucznego śniegu i rozłóż go równomiernie. Teraz czas na pozostałe dekoracje świąteczne – obok choinki połóż bombki, prezenciki, figurki bożonarodzeniowych postaci i inne drobiazgi, które stworzą świąteczną scenkę rodzajową. Ozdób w ten sposób wszystkie trzy akwaria.
  3. Przygotuj kapelusz dla dekoracji-bałwanka ze szkła. Wytnij z filcu duże kółko, które będzie pełniło rolę ronda. Następnie z prostokątnego kawałka materiału złóż walec, sklej go klejem na gorąco, a potem przyklej do ronda. Teraz udekoruj cylinder, przyklejając na rondzie, dookoła walca, sztuczne gałązki choinek i drobne ozdoby bożonarodzeniowe.
  4. Ułóż dwa większe akwaria jedno na drugim. Na tym wyżej połóż zawiązany szalik i dopiero na nim postaw kolejne, mniejsze akwarium. To z kolei zwieńcz przygotowanym wcześniej filcowym kapeluszem – szklany bałwanek jest gotowy!

 

UWAGA

Jeśli będziesz wykonywać tę dekorację świąteczną z dziećmi, nakładaj gorący klej samodzielnie – dzięki temu zadbasz o bezpieczeństwo swoich pociech.