Magiczny świecznik z choinkami Darka "Stolarza" Wardziaka

Magiczny świecznik z choinkami Darka "Stolarza" Wardziaka
Magiczny świecznik z choinkami Darka "Stolarza" Wardziaka

To propozycja własnoręcznie wykonanej dekoracji świątecznej dla bardziej zaawansowanych. Do jej zrobienia będzie potrzebna wyrzynarka, wiertarka, wiertło piórowe, papier ścierny, kawałek deski i trzy kawałki sklejki.

Zaczynamy od narysowania trzech choinek różnej wielkości na kawałkach sklejki. Nie zapomnij o narysowaniu pnia, dzięki któremu zamocujesz choinkę na podstawie! Wytnij choinki wyrzynarką. Każdą przetrzyj papierem ściernym.

Wyznacz na podstawie miejsce, w którym ma stanąć pierwsza choinka. Darek zaplanował ją na środku, za świeczkami. Zaznacz też miejsca na dwie pozostałe choinki. Za pomocą wiertarki z wiertłem "5" i wyrzynarki wytnij otwory, w które wepchniesz "pnie" choinek.

Teraz za pomocą wiertła piórowego "40" wytnij otwory na tea-lighty. Sprawdzaj w trakcie wiercenia, jaka głębokość otworu będzie optymalna.

Wciśnij choinki w otwory. Jeśli nie trzymają się sztywno, możesz użyć kleju do drewna lub kleju na gorąco. Włóż tea-lighty w otwory, zapal je... i zgaś światło, by zobaczyć świecznik w całej okazałości!

podziel się: