Meble z biurkiem dla dziewczynki - aranżacje i pomysły na pokój dla dziecka

Meble z biurkiem dla dziewczynki - 1.jpg
Meble z biurkiem dla dziewczynki - 1.jpg
Własny pokój dziewczynki to przestrzeń nie tylko do odpoczynku czy zabawy, ale też nauki i rozwoju. Odpowiednie wyposażenie sprawi, że dziecko będzie czuło się tu bezpiecznie i wygodnie, znajdzie ochotę do czytania i zabawy. Szukasz pomysłu na wybór mebli do pokoju dziewczynki? Zobacz nasze wskazówki!

Meble do pokoju dziewczynki – czego nie może tu zabraknąć?

Łóżko, szafa, biurko… mogłoby się wydawać, że wybór mebli do pokoju dziewczynki jest banalnie prosty. Oczywiście, tych części wyposażenia nie może zabraknąć w sypialni Twojej córki. Jednak to, jak urządzisz pokój dla dziewczynki, zależy od jej wieku, praktycznych potrzeb, ale i indywidualnego gustu i zainteresowań dziecka.

Łóżko – musi być odpowiednie do wzrostu Twojej pociechy. Jeśli chcesz uniknąć wymiany mebli w przeciągu kilku lat, rozważ zakup regulowanego modelu, który „rośnie wraz z dzieckiem”. Znajdziesz taki w większości sklepów z meblami dla dzieci.

Wskazówka

Wygodne łóżko to w pokoju dziewczynki nie tylko miejsce do spania, ale i zabawy, kolorowania, czytania bajek. Upewnij się, że nie brakuje tu miękkich poduszek, pluszaków czy narzuty z ulubioną postacią z bajki. Nad łóżkiem możecie zawiesić półprzezroczysty baldachim – w ten sposób sypialnia dziewczynki łatwo zamieni się w komnatę księżniczki.

Przestrzeń do przechowywania zabawek – chcesz nauczyć swoje dziecko utrzymywania porządku w swoim pokoju? Nie zapomnij zapewnić wystarczającej liczby szuflad, pudełek, półek i przegródek, gdzie znajdzie się miejsce na wszystkie gry, klocki, lalki, samochodziki czy przybory plastyczne.Szafa – dzieci szybko wyrastają z ubrań, a stosy za małych koszulek i spodni zalegają najczęściej… w garderobie rodziców. Lepiej zawczasu wyposażyć pokój dziewczynki w komplet mebli, który nie tylko pomieści wszystkie ubrania, ale i pozwoli uniknąć bałaganu od samego początku.

Meble z biurkiem dla dziewczynki - 2.jpg
Meble z biurkiem dla dziewczynki - 2.jpg

Meble z biurkiem dla dziewczynki - 2

Jak urządzić pokój dla dziewczynki w wieku szkolnym?

Twoja córka właśnie poszła do szkoły po raz pierwszy? To idealny moment na przemeblowanie! W pokoju dziewczynki potrzebne będą nowe meble z biurkiem, przy którym będzie czytać, rysować, odrabiać lekcje, a nawet korzystać z komputera. Dotychczasowy wystrój pokoju pamięta moment, w którym po raz pierwszy przywieźliście córeczkę ze szpitala? Warto poświęcić czas na odmalowanie ścian i wstawienie nowych, bardziej „dorosłych” mebli.

Wybieramy meble z biurkiem dla dziewczynki – na co zwrócić uwagę?

O czym pamiętać, kompletując zestaw dziecięcych mebli z biurkiem dla dziewczynki? Przede wszystkim, meble do pokoju dziecięcego muszą być funkcjonalne – krzesło i biurko posłuży dziewczynce co najmniej przez następne kilka lat, dlatego zwróć uwagę, by były ergonomiczne i dopasowane do jej wzrostu. Dziecko szybko rośnie, a zbyt nisko położony blat może spowodować nawyk garbienia się, a w konsekwencji wywołać trudną do skorygowania wadę postawy. Dlatego dobrym wyborem będą regulowane meble dla dzieci, których wysokość można dostosować do wzrostu.

Stylowa klasyka: białe meble dla dziewczynki

Twoje dziecko wymarzyło sobie sypialnię w odcieniach jaskrawego różu lub chce wytapetować ściany wizerunkiem ulubionej postaci z kreskówki? Jeśli jesteś rodzicem, na pewno wiesz, że gust najmłodszych szybko ewoluuje. Dlatego wyposażając pokój córki warto zdecydować się na klasykę – białe meble dla dziewczynki będą wyglądać dobrze nawet wtedy, gdy Twoje dziecko stanie się już nastolatką.

Jak urządzić pokój dla dziewczynki, bazując na meblach w kolorze białym? Postaw na dodatki – pozwól córce puścić wodze fantazji i udekorować wnętrze plakatami i rysunkami, wybierzcie wspólnie narzutę na łóżko czy kolor dywanu. Ciepły odcień na ścianach sprawi, że pokój dziewczynki stanie się przytulniejszy. Fragment pomalowany magnetyczną farbą pozwoli jej bezpiecznie wieszać pamiątkowe zdjęcia i rysunki.

podziel się: