Narożnik do salonu z funkcją spania – jaki wybrać?

Narożnik do salonu z funkcją spania - 2.jpg
Narożnik do salonu z funkcją spania - 2.jpg
W każdym salonie olbrzymią rolę odgrywa zestaw wypoczynkowy – to właśnie na nim można zrelaksować się po ciężkim dniu w pracy, w wygodnej pozycji poczytać książkę lub pooglądać telewizor, a nawet spotkać się z bliskimi na kawie. Jednym z elementów zestawu mebli może być narożnik – kiedy i dlaczego warto go wybrać oraz na jakie cechy zwrócić uwagę?

Zalety narożników do salonu

Urządzając salon, będziesz miał do wyboru wiele rodzajów mebli wypoczynkowych. Zazwyczaj kupuje się dwa fotele, a do nich coś większego – sofę, kanapę lub… narożnik! To właśnie ten ostatni ma najwięcej zalet, przez co stał się bardzo popularnym wyborem i gości w salonach wielu Polaków – dlaczego warto wybrać narożnik do salonu?

Narożnik oprócz zwykłych miejsc siedzących posiada także szezlong, na którym możesz się wygodnie ułożyć, bez konieczności rozkładania całej konstrukcji.Narożniki z funkcją spania po rozłożeniu tworzą komfortową i dużą przestrzeń do wypoczynku dla dwóch osób.Narożniki rozkładane najczęściej wyposażone są także w pojemniki na pościel, w których możesz przechowywać kołdry i poduszki dla swoich gości.Narożnik w salonie nie zajmie wiele miejsca – mebel ten jest skonstruowany tak, by dało się go wpasować w kąt pomieszczenia. Skutkiem tego zyskujesz dużo przestrzeni wypoczynkowej, małym kosztem przestrzeni roboczej.

CZY WIESZ, ŻE...

Narożnik rozkładany wbrew swojej nazwie, wcale nie musi stanąć w narożniku pomieszczenia. Jeśli Twój salon jest duży, z powodzeniem możesz go umiejscowić nawet na środku pokoju. Pamiętaj jednak, że taki narożnik powinien być cały obity tkaniną – również z tyłu.

Jaki kształt narożnika z funkcją spania wybrać?

Najpopularniejszymi modelami narożników do salonów są te w kształcie litery L. Uniwersalne, dobrze wpasowujące się w kąt pomieszczenia, a przy tym zapewniające wysoki komfort wypoczynku. Alternatywą dla nich są narożniki rozkładane U-kształtne – oznacza to, że są one wyposażone w aż dwa szezlongi, co daje możliwość wygodnego ułożenia się większej liczbie osób. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy ciągle „polują” na wolne miejsce na narożniku, by móc się perfekcyjnie zrelaksować w salonie.

Narożnik do salonu z funkcją spania - 1.jpg
Narożnik do salonu z funkcją spania - 1.jpg

Narożnik do salonu z funkcją spania - 1

Wymiary narożnika – na co zwrócić uwagę?

Oczywistą kwestią jest to, że kupując narożnik do salonu koniecznie trzeba dopasować jego wielkość do możliwości pomieszczenia. Im większy mebel, tym wygodniejszy i więcej osób może z niego korzystać, ale czasami zapomina się o kilku ważnych kwestiach. Dla każdego wygodna będzie inna głębokość mebla – jedni lubią się z nim wręcz zapadać, inni nie przepadają, za tym gdy stopami nie sięgają podłogi. Warto to jednak zrównoważyć, aby narożnik był obiektywnie wygodny.

Drugą kwestią, o której często się zapomina, jest wielkość narożnika z funkcją spania po rozłożeniu. Zadbaj, by nawet wtedy w pobliżu mebla pozostało sporo miejsca, by móc się wygodnie poruszać po salonie

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając narożnik rozkładany?

Na pewno ważny będzie wybór materiału, jakim obity będzie narożnik z funkcją spania. W tym przypadku raczej niezalecane są meble ze skóry i skóry ekologicznej, ponieważ mogą okazać się niewygodne w czasie dłuższego wypoczynku. Warto natomiast postawić na tkaniny plamoodporne, które w razie potrzeby można łatwo i szybko wyczyścić.

Ostatnią kwestią, którą musisz wziąć pod uwagę, jest stylistyka narożnika do salonu – musi pasować do całej aranżacji, więc jeśli Twoje mieszkanie jest nowoczesne, wybierz prosty mebel, ale w odważnym kolorze. W przypadku wnętrz o bardziej tradycyjnym charakterze, udanym połączeniem będą natomiast jasne barwy i bardziej fantazyjne wykończenia zagłówków i podłokietników.

podziel się: