"Para w remont": reprezentacyjny salon z jadalnią

Para w remont: salon i jadalnia. S03E06
"Para w remont": salon i jadalnia. S03E06
Projektując salon trzeba wziąć pod uwagę nie tylko liczbę domowników, ale też to, ilu gości zapraszają. Tak powstało wnętrze, które pomieści wszystkich!

Salon to miejsce, w którym nie tylko domownicy spędzają czas, ale też podejmowani są goście. Dla pięcioosobowej rodziny jedna kanapa w salonie to więc zdecydowanie za mało! Dzieci wchodzą rodzicom na kolana, goście nerwowo rozglądają się za miejscem do siedzenia... Stop! Czas na nową aranżację salonu!

Duży salon aż się prosi o to, żeby postawić w nim dwie kanapy i fotele. Dzięki temu każdy z domowników i gości znajdzie dla siebie wygodne miejsce. Ustawienie mebli na planie kwadratu czy koła ułatwi rozmowę, wspólne picie kawy czy grę w planszówki. Nad kanapami powieś jedną dużą lampę z kilkoma żarówkami, listwę oświetleniową lub kilka mniejszych punktów świetlnych. Zwróć uwagę na to, by cały kącik salonowy był oświetlony równomiernie.

Jeśli wybierzesz meble tapicerowane miękką tkaniną, imitującą welur czy zamsz, uzyskasz bardzo przytulną atmosferę. Dodatek poduszek, zasłon i dywanu pasujących do innych mebli wprowadzi ład nawet w najbardziej kolorowym wnętrzu. Pokój ożywią rośliny - postaw na jeden mocny akcent zieleni w postaci dorodnej rośliny lub kilku mniejszych.

Jeśli zaszalejesz w salonie, w jadalni postaw na bardziej stonowane kolory. W 6. odcinku "Pary w remont" Mirella i Marcin salon urządzili w różu i błękicie, natomiast jadalnię w bieli i czerni. Zobaczcie, jak takie zestawienie wygląda w praktyce!

Para w remont: salon i jadalnia. S03E06
Po remoncie w salonie Mileny i Pawła każdy z domowników i gości będzie miał gdzie usiąść.
Rośliny dodają wnętrzu przytulności, dlatego w rogu pokoju stanął dorodny fikus.
Salon od kuchni częściowo oddziela odnowiona przez Mirellę komoda.
Jadalnia jest odrębnym pomieszczeniem, ale dzięki szerokiemu wejściu łączy się z salonem.
+3
Zobacz galerię

Para w remont: salon i jadalnia. S03E06

podziel się: