"Pomysłowe projekty": małżeńska sypialnia w stylu glamour

"Pomysłowe projekty": małżeńska sypialnia w stylu glamour
"Pomysłowe projekty": małżeńska sypialnia w stylu glamour
W 8. odcinku programu "Pomysłowe projekty" Iwona Durka stworzyła sypialnię w stylu glamour dla małżeństwa: Moniki i Michała.

Małżeńska sypialnia, gabinet i garderoba w jednym pomieszczeniu? Takie zadanie otrzymała Iwona Durka w 8. odcinku programu "Pomysłowe projekty". Jej zleceniodawcami byli Monika i Michał – zapracowani rodzice dwuletniego Jasia. Po salonie, który para niedawno wyremontowała, architektka wnętrz zorientowała się, że bohaterom najbardziej spodoba się pomieszczenie w stylu glamour. Miała rację – właśnie ten projekt przypadł małżeństwu do gustu. To, co zobaczyli w finale, przeszło jednak ich najśmielsze oczekiwania. Brakło im słów na wyrażenie wdzięczności!

Pierwsza rzecz jaka rzuciła im się w oczy, gdy po raz pierwszy znaleźli się w swojej nowej sypialni w stylu glamour to turkusowy zagłówek za łóżkiem. Otoczony przez lustra, stworzony jest on z miękkich poduszek na całej wysokości ściany. Poza pełnieniem funkcji czysto dekoracyjnej, pozwala się również o siebie oprzeć.

Wielofunkcyjność to słowo klucz w tym pokoju. Ogromna szara szafa, która zajmuje całą ścianę zlokalizowaną naprzeciw łóżka gwarantuje nie tylko mnóstwo miejsca do przechowywania, ale skrywa także biurko, przy którym Michał będzie mógł pracować. Wystarczy, że postawi lekkie, szare krzesło i w eleganckiej sypialni pojawia się wygodna przestrzeń do pracy.

Kolor szary dominuje w tej eleganckiej przestrzeni. Prócz drzwi szafy szare są także zasłony oraz narzuta na łóżko oraz część poduszek, pozostałe poduszki są w kolorach białym oraz różowym. Iwonie Durce zależało, żeby one również pełniły funkcję dekoracyjną, podobnie jak rośliny, które architektka umieściła na stolikach nocnych oraz w kącie.

Trudno wyobrazić sobie wnętrze w stylu glamour bez złotych akcentów. Te znajdują się w żyrandolu oraz lustrze zawieszonym obok drzwi. Je Iwona Durka wykonała samodzielnie, z patyczków do szaszłyków.

podziel się: