Inspiracje z "Pomysłowych projektów": małżeńska sypialnia w stylu hampton

"Pomysłowe projekty": sypialnia w stylu hampton
"Pomysłowe projekty": sypialnia w stylu hampton
Marzena i Krzysztof, bohaterowie 9. odcinka "Pomysłowych projektów", wymarzyli sobie jasną i elegancką sypialnię. Tworząc dla nich projekt Iwona Durka postanowiła zainspirować się stylem hampton.

Podczas finału 9. odcinka programu "Pomysłowe projekty" jego bohaterowie Marzena i Krzysztof przyznali, że wchodząc do świeżo wyremontowanej przez ekipę Iwony Durki sypialni, poczuli się jak na wakacjach w luksusowym hotelu. Po tym komentarzu łatwo zgadnąć, w jakim stylu nasza architektka wnętrz urządziła ich pokój. Nasza prowadząca postawiła na styl hampton.

We wnętrzach urządzonych w tym stylu panuje atmosfera nadmorskiego kurortu. To połączenie świeżości, elegancji oraz ponadczasowości. Kolory są tutaj naturalne i łagodne, dominują jasne barwy takie jak biel, beż czy odcienie szarości. W projekcie Iwony Durki jasnoszara jest szafa, która zajmuje całą długość jednej ze ścian. Szarość można odnaleźć również w dodatkach (doniczki, ramki) a także kloszach do lamp.

Marzenie i Krzysztofowi zależało na jasnym pomieszczeniu, w którym wieczorami mogliby czytać bez narażania się na problemy ze wzrokiem. Stąd żyrandol z kilkoma żarówkami, lampki nocne oraz kinkiet zawieszony nad wygodnym, dużym, szarym fotelem w elegancki wzór. Elegancji temu wnętrzu dodają także sztukaterie stworzone własnoręczne przez zespół Iwony Durki. Znajdują się one na ścianie za podwójnym granatowym łóżkiem z wysokim zagłówkiem. Po obu stronach łóżka znajdują się białe szafki. Pełnią nie tylko funkcję stolików nocnych, ale też gwarantują mnóstwo miejsca do przechowywania. W nich oraz w wielkiej szarej szafie Marzena i Krzysztof zmieszczą wszystko!

podziel się: