"Pomysłowe projekty": utrzymany w bieli i czerni przedpokój inspirowany miastem

Pomysłowe projekty: przedpokój inspirowany miastem
"Pomysłowe projekty": Kasi i Markowi zaświeciły się oczy na widok jasnego i nowoczesnego przedpokoju
Wąski, długi i pełen drzwi przedpokój był wyzwaniem, którego Iwona Durka podjęła się w 6. odcinku "Pomysłowych projektów". Architektka wnętrz stworzyła utrzymane w bieli, czerni i żółci pomieszczenie. Przy jego projektowaniu zainspirowała się miastem, ponieważ mieszkanie bohaterów tego odcinka znajduje się w sercu warszawskiego Mokotowa.

Podobno przedpokój jest jednym z najtrudniejszych do urządzenia pomieszczeń. Zwykle niewielki i pełen drzwi, może spełniać wiele funkcji. Nie można jednak zapomnieć o jego wystroju, bowiem jest pierwszym pomieszczeniem, które oglądają nasi goście oraz de facto wizytówką naszego wnętrza. O tym wszystkim wiedzieli Kasia i Marek. Małżeństwo niedawno wyremontowało swoje mieszkanie na warszawskim Mokotowie i urządziło je w schludnym skandynawskim stylu. Pomysłu brakowało im jedynie na przedpokój, więc o pomoc poprosili Iwonę Durkę. Architektka wnętrz odwiedziła ich w 6 odcinku programu Pomysłowe projekty.

Spośród dwóch zaproponowanych przez naszą prowadzącą projektów, bohaterowie wybrali ten nowoczesny, miejski, utrzymany w biało-czarnych barwach. I nie mogą żałować, bowiem w trzy dni ich przedpokój stał się jasnym, schludnym pomieszczeniem, w którym nie brak miejsca do przechowywania.

"Pomysłowe projekty": przedpokój inspirowany miastem
Pomysłowe projekty: w dużej białej szafce pomieszczą się buty trzyosobowej rodziny
Pomysłowe projekty: do pokoi prowadzą białe drzwi z czarnymi klamkami
Pomysłowe projekty: w przedpokoju jest bardzo jasno
Pomysłowe projekty: czarne ramki kontrastują z bielą ścian
+6
Zobacz galerię

"Pomysłowe projekty": przedpokój inspirowany miastem

Już na pierwszy rzut oka widać, gdzie się znajdujemy. Na ścianach pojawiła się bowiem fototapeta z mapą Warszawy. Podobnie jak całe pomieszczenie, utrzymana jest w biało-czarnych barwach. Te dwa kolory królują nie tylko na ścianach. Gładkie białe drzwi do kolejnych pomieszczeń świetnie się komponują a wyróżniające się na ich powierzchni czarne klamki pełnią tutaj także funkcję ozdobną. Podobnie jak kolorowy wieszak na płaszcze czy plakaty przedstawiające inne polskie miasta. Tutaj ważne są szczegóły: grafiki oprawione są w czarne ramy, czarne są także włączniki światła oraz ciągnący się po suficie żyrandol czy kinkiet.

O wygodę Kasi i Marka zadba żółty taboret, który swą barwą nawiązuje do drzwi wyjściowych, natomiast dzięki dużej szafce na buty, nasi bohaterowie nigdy nie będą mieli bałaganu na podłodze. W zadbaniu o porządek pomoże im także duża szafa z lustrzanymi drzwiami.

podziel się: