"Pomysłowe projekty": pokój nastolatka inspirowany grami planszowymi

Pomysłowe projekty: pokój nastolatka inspirowany grami
"Pomysłowe projekty": Kazio zachwycony pokojem inspirowanym grami. Rodzice również!
Pokój dla nastolatka, który uwielbia gry planszowe? Iwona Durka ma na to pomysł! Architektka wnętrz stworzyła pełne kolorów i miejsca do przechowywania pomieszczenie.

Często mówi się, że pokój dla nastolatka to jedno z najtrudniejszych do zaprojektowania oraz urządzenia pomieszczeń. Musi łączyć w sobie sypialnię, miejsce do nauki oraz mnóstwo miejsca do przechowywania. Oprócz tego wnętrze musi być dostosowane do zainteresowań oraz preferencji swojego właściciela, a także gotowe do zmian wraz z upływem czasu. 11-latek potrzebuje bowiem nieco innej przestrzeni niż osoba 19-letnia.

W 5. odcinku programu "Pomysłowe projekty" Iwona Durka tworzyła pokój dla 12-letniego Kazia. Chłopiec uwielbia sport oraz gry planszowe i podczas tworzenia projektu nasza architektka postanowiła zainspirować się właśnie jego zainteresowaniami. Chłopak poprosił ją o miejsce, w którym będzie mógł odpocząć i w spokoju poczytać książki. Najwygodniej robić to oczywiście na łóżku, więc Iwona Durka zadbała o to, aby stojące pod oknem łóżko nie tylko było wygodne, ale miało także miękki zagłówek oraz było dobrze doświetlone.

W dzień Kazio będzie mógł skorzystać ze świata zewnętrznego, wieczorami z białego kinkietu, który nie tylko daje odpowiednie dla oczu światło, ale także pozwala na zmianę kąta padania światła. O wygodę chłopaka zadba natomiast zagłówek stworzony przez Iwonę Durkę własnoręcznie. Projektantka w swoim warsztacie uszyła poszewki z kolorowych materiałów: żółtego, czerwonego, zielonego i niebieskiego.

Po zakończonej lekturze Kazio nie będzie musiał nawet wstawać z łóżka, by odłożyć książkę na miejsce. Wąski prześwit między ścianą, a krańcem łóżka nasza architektka zagospodarowała samodzielnie wykonaną półką. Stworzyła ją, wykorzystując małe sosnowe skrzynki pomalowane szarą farbą.

Iwona Durka starała się stworzyć w tym projekcie jak najwięcej miejsca do przechowywania ubrań, książek, gier planszowych czy innych ważnych dla Kazia przedmiotów. Po lewej stronie od drzwi znajduje się duża biała szafa narożna, natomiast nad białym biurkiem z szufladami zawisły kolorowe (czerwone i zielone) półki w kształcie domków. Oprócz tego Iwonie Durce udało się zmieścić kilka pudeł oraz szuflad na kółkach. Tutaj będzie można schować np. pościel podczas wizyty kolegów.

podziel się: