Stroiki jesienne do domu i ogrodu - pomysły i inspiracje na ozdoby

Stroiki jesienne - 1.jpg
Stroiki jesienne - 1.jpg
Jesień to przepiękna pora roku, ponieważ zalewa nas mnóstwem barw: od żółtego, po pomarańcz, aż do pięknej czerwieni. Piękna polska złota jesień może okazać się dobrą okazją ku temu, by wydobyć z nas dusze artysty. Zainspirujmy się pięknymi widokami i stwórzmy jesienne stroiki dla naszego domu i ogrodu. Co będzie potrzebne, by stworzyć własnoręczne prace? Tutaj znajdziesz kilka podpowiedzi!

Kolekcjonujmy skarby natury

Zanim nadejdą chłodniejsze dni, jeszcze pod koniec lata można zacząć zbierać i suszyć przeróżne kwiaty oraz kłosy zbóż, które bardzo dobrze pasują do bukietów jesiennych. Zbierajmy ponadto także kasztany, żołędzie, kolorowe liście, czy jarzębinę. Rozmaite, gotowe kompozycje stroików do domu, pokazują, że nawet znaleziona w lesie gałąź może posłużyć, jako dekoracja do wieszania bombek choinkowych lub innych domowych jesiennych dekoracji. Poza naturalnymi elementami potrzebować będziemy również takich drobiazgów, jak szklane przezroczyste naczynia, wazony, gliniane garnki, mogą być również miedziane naczynia, a także przeróżnej wielkości kosze, czy tkaniny (w miarę możliwości, jak najbardziej naturalne: len, szare płótno oraz haftowane serwetki). Możemy zakupić także żywe kwiaty, jak wrzosy i chryzantemy, one najbardziej kojarzą nam się z tą porą roku. Nie zapomnijmy o dyni, posłuży jako element wielu dekoracji, także haloweenowych.

Pomysły na jesienne dekoracje do domu

Aby skomponować duże, imponujące bukiety, potrzebny będzie np. gliniany garnek, do którego wcześniej włożymy specjalną gąbkę florystyczną. Ten drobny element pozwoli utrzymać w ryzach nawet najdorodniejszy bukiet, a wbite w nią kwiaty nie będą wypadać. Taką gąbkę można bez problemu zakupić w kwiaciarniach oraz sklepach z artykułami dla domu. Do koszy wiklinowych włóżmy wrzosy (może być kilka doniczek razem), a następnie postawmy na balkonie lub werandzie. Tutaj będzie im najlepiej, ponieważ temperatura w domu jest zbyt wysoka do ich swobodnego wzrostu. Nie zapominajmy także o codziennym podlewaniu kwiatów.

Stroiki jesienne - 2.jpg
Stroiki jesienne - 2.jpg

Stroiki jesienne - 2

Do dekoracji drzwi będziemy potrzebować wiklinowy wieniec, do którego możemy przytwierdzić za pomocą kleju na gorąco: kasztany, żołędzie, suszone liście i kwiaty. Taki stroik zawieśmy na drzwiach osłoniętych od deszczu i wiatru, w przeciwnym razie dekoracja może ulec zniszczeniu.

Wspaniałą zabawę zagwarantujemy swoim dzieciom, podczas tworzenia dekoracji z dyni. Mogą pomagać w drążeniu środka oraz wycinać fantazyjne wzory, a wieczorem cieszyć się widokiem mrugających światełek, którymi wypełnimy warzywo. Pamiętajmy, by co jakiś czas sprawdzać stan naszej dyni, gdyż szybko się psuje.

Prawie w każdym domu znajdziemy także duże szklane, przezroczyste naczynia oraz lampiony. Z nich wyczarujemy jesienną dekorację na stół. Wystarczy wypełnić naczynię kasztanami, małymi ozdobnymi dyniami, czy piórami znalezionymi na spacerze. Taka jesienna dekoracje do domu może dekorować wnętrze przez długi czas.

Na stołach niech zagoszczą serwety wykonane własnoręcznie z szarego płótna oraz serwetki robione na szydełku, swojski i ciepły klimat wypełni cały dom.

Czy macie jeszcze inne pomysły? Wykorzystajmy je i pozwólmy ponieść się fantazji, jesień to przecież pora do dekorowania domu.

podziel się: