Świecąca choinka pokryta flokiem

Świecąca choinka pokryta flokiem
Świecąca choinka pokryta flokiem
Święta Bożego Narodzenia mogą być magiczne, jeśli zadbasz o każdy ich aspekt – pamiętaj, że na świąteczną atmosferę składa się wiele czynników, a jednym z nich jest odpowiednie przystrojenie domu. W Twoim mieszkaniu nie może zabraknąć m.in. choinki. Jeśli nie chcesz kupować żywego drzewka, możesz zdecydować się na oryginalną choinkę na ścianę pokrytą flokiem – sprawdź, jak ją zrobić.

Choinka na ścianie – dlaczego warto ją zrobić?

Choinka na ścianę pokryta flokiem to oryginalna dekoracja bożonarodzeniowa, która znajdzie zastosowanie w każdym mieszkaniu. Możesz za jej sprawą wprowadzić bożonarodzeniową atmosferę do swoich wnętrz – również do sypialni, do których najczęściej nie wstawia się prawdziwych drzewek. Jednak choinka na ścianie może zastąpić również główną dekorację świąteczną salonu – taką alternatywę żywej choinki z pewnością docenią wszystkie osoby, którym ekologia i dobro środowiska naturalnego nie są obojętne. Co więcej, ozdoba bożonarodzeniowa w takiej postaci jest tania, trwała i bardzo efektowna.

Co będzie potrzebne do zrobienia choinki na ścianę?

Jeśli zdecydowałeś się na ozdoby świąteczne DIY, w tym też choinkę na ścianę pokrytą flokiem, potrzebne Ci będą następujące materiały i narzędzia:

sklejka drewniana, ołówek, marker,taśma malarska, wiertarka, papier ścierny,szary papier pakowy lub gazety,klej w sprayu, flok, sitko,papier do pieczenia,lampki LED.

Po skompletowaniu potrzebnych materiałów możesz przystąpić do samodzielnego wykonywania dekoracji świątecznych do swojego domu.

Choinka pokryta flokiem – jak zrobić tę ozdobę bożonarodzeniową?

Zobacz, jak krok po kroku wykonać dekorację świąteczną w formie choinki na ścianę:

 1. Na sklejce drewnianej narysuj choinkę.
  1. Zaznacz na choince miejsca, w których mają być później zamontowane światełka.
   1. Naklej na nie taśmę malarską i odrysuj na niej kropki w tych samych miejscach.
    1. Wywierć otwory.
     1. Odklej taśmę i wyszlifuj powierzchnię sklejki papierem ściernym.
      1. Oczyść powierzchnię sklejki drewnianej.
       1. Zaklej sklejkę taśmą malarską tak, by wyznaczała ona kontury choinki. Zabezpiecz okalającą choinkę część sklejki gazetami lub papierem pakowym.
        1. Rozprowadź klej w sprayu na choince.
         1. Weź sitko i wysyp na nie flok. Przesypuj na posmarowaną klejem choinkę. Po pokryciu całej powierzchni flokiem, weź arkusz papieru do pieczenia i dociskaj materiał tak, by się dobrze przykleił. Całą czynność powtórz trzykrotnie.
          1. Przygotuj dekoracje – wytnij gwiazdę na szczyt oraz donicę i również pokryj je flokiem.
           1. Odklej delikatnie od sklejki taśmę malarską i gazety, a nadmiar floku, który się nie przykleił, strząśnij.
            1. W przygotowanych wcześniej otworach zamontuj lampki LED.
             1. Przyklej dekoracje i zamocuj choinkę na ścianę.

              UWAGA

              Do wykończenia dekoracji choinki wybierz flok w innym kolorze – doskonale zaprezentuje się tutaj np. czerwony flok.

              Taka dekoracja bożonarodzeniowa prezentuje się minimalistycznie, ale zachwyca kolorami i oryginalnością. Jeśli i Ty chcesz przyozdobić swoje mieszkanie w wyjątkowy i ekologiczny sposób, to idealny pomysł właśnie dla Ciebie!

              podziel się: