Inspiracje z „Weekendowej metamorfozy”: pokój nastolatka w stylu japońskiego minimalizmu

"Weekendowa metamorfoza": pokój Kajetana
"Weekendowa metamorfoza": nowy pokój dla nastolatka
Nastolatek, który lubi porządek, raczej nie jest typowym nastolatkiem. Na nietypowy jak na nastolatka styl aranżacji wnętrza postawił więc i Krzysztof Miruć. Wybrał japoński minimalizm!

13-letni Kajetan jest gamerem, lubi jeździć na rowerze i ceni sobie porządek. Wszystko to wziął pod uwagę Krzysztof Miruć, projektując dla niego – na prośbę jego rodziców – nowy pokój. Wcześniej znajdowały się w nim stare meble, będące zbiorowiskiem tego, co zostało po remoncie mieszkania przeprowadzonym 3 lata temu. Jedynie telewizor i fotel gamingowy Krzysztof zdecydował się wykorzystać w swoim projekcie. Reszta zmieniła się nie do poznania.

„Na dzień dobry” Krzysztof wymienił drzwi prowadzące do pokoju Kajtka. Wybrał model przypominający śluzę ze statku kosmicznego.

Na podłodze znalazła się wykładzina, która nie tylko dodaje wnętrzu przytulności, ale też sprawia, że pomieszczenie jest bardziej wygłuszone. A nie jest to bez znaczenia, gdy – tak jak Kajtek – gra się ze znajomymi online czy nagrywa wideo na social media.

Wygłuszającą funkcję w tym pokoju pełnią także laminowane panele zdystansowane od ściany. Krzysztof wybrał panele z płyty brzozowej, z niemal niewidocznym usłojeniem, które wpisują się w japoński minimalizm. Dwie ściany zostały pomalowane na granatowy kolor. Na ścianie nad łóżkiem znalazł się telewizor, który wygląda jakby lewitował. Ekran wchodzi nieco w światło okna, przez co nie ma na nim innych dekoracji poza żaluzjami. To minimalistyczne, ale praktyczne rozwiązanie.

Najważniejszym meblem dla ucznia i gamera jest oczywiście biurko. Krzysztof wybrał ergonomiczny model, który pasuje do posiadanego już wcześniej przez Kajtka fotela gamingowego. Na ścianie nad biurkiem znalazła się grafika z rowerzystami, a obok stanęła nowa szafa ze specjalnie zaprojektowanymi i wykonanymi przez Mateusza uchwytami w kształcie gałęzi.

Pokój został zaprojektowany tak, by był wygodny, ale i praktyczny. Wszystkie rzeczy są schowane, przez co łatwiej będzie utrzymać w pokoju tak lubiany przez Kajetana porządek, a wykładzina i panele ścienne sprawią, że filmiki nagrywane przez chłopca zyskają nową jakość!

Pokój nastolatka z 5. odcinka "Weekendowej metamorfozy"
"Weekendowa metamorfoza": pokój Kajetana
Dwie ściany zostały pokryte wygłuszającymi panelami.
W pokoju wymieniono drzwi - na takie, które świetnie pasują do pokoju nastolatka. Przypominają śluzę na statku kosmicznym!
Emil wykonał zabudowę meblową, a Mateusz oryginalne uchwyty przypominające gałęzie drzewa.
+4
Zobacz galerię

Pokój nastolatka z 5. odcinka "Weekendowej metamorfozy"

Wiele produktów z tej aranżacji (i innych, które mogą Cię zainteresować) znajdziesz w ofercie Leroy Merlin:

podziel się: