Wieniec ze swetrów i podkoszulków

Kalendarz adwentowy 8: wieniec ze swetrów i podkoszulków
Wieniec ze swetrów i podkoszulków
Jeleń - popularna dekoracja wnętrz - w świątecznej odsłonie. Zobacz, jak to zrobić!

Drewniane, plastikowe, a nawet papierowe głowy jelenia to modny dodatek do wnętrz. Często pojawiają się one w domach zaaranżowanych w stylu rustykalnym, zazwyczaj nad kominkiem. By dodać im nieco świątecznego charakteru, otocz je własnoręcznie wykonanym wieńcem, na przykład takim wykonanym ze starych swetrów i podkoszulków.

Do jego zrobienia będzie potrzebować wspomnianych ubrań (wykorzystaj te zniszczone, sprane, za ciasne) - z podkoszulków powstaną pompony, a ze swetrów wieniec. Aby zrobić pompony, przygotuj dwa szablony. Na kartonie narysuj dwa okręgi tej samej wielkości i wewnątrz nich dorysuj mniejsze. Wytnij je - powinieneś otrzymać dwa małe kołka i dwa kształty przypominające literę C. Podkoszulki potnij na paski. Weź dwa większe szablony (te o kształcie litery C) i owijaj je paskami z podkoszulków. Zrób dwie warstwy, po czym rozetnij paski i zwiąż sznurki. Aby wyrównać boki, przyłóż okrągłe szablony i przytnij do nich paski tworzące pompon. W ten sposób zrób kilka pomponów o różnych kolorach.

Swetry potnij na paski i przymocowuj je za pomocą szpilek do gąbki florystycznej w kształcie okręgu lub tzw. makaronu do pływania uformowanego na kształt koła i sklejonego. Do gotowego wieńca przymocuj pompony i zawieś go tak, by głowa jelenia znajdowała się w środku. Gotowe!

podziel się: