Zainspiruj się


Latarenka – oryginalne lampiony do domu i ogrodu

0 Komentarze

Zależy Ci na wyjątkowym wystroju domu i ogrodu? Chcesz, żeby w miejscach, w których lubisz odpoczywać, panował przyjemny, romantyczny nastrój? Łatwo go wprowadzisz za pomocą odpowiedniego światła – wykorzystaj do tego celu lampiony i latarenki, które nie tylko rozjaśnią otoczenie, ale również udekorują je swoją atrakcyjną formą.

Latarenki, lampiony – romantyczne oświetlenie domu i ogrodu

Delikatne, ciepłe, rozproszone światło tworzy atmosferę nie do podrobienia. Warto je stosować zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, by wszędzie tam, gdzie najczęściej odpoczywasz, wystrój otoczenia był wyjątkowy.

Wybierz latarenkę, dzięki której zyskasz dodatkowe źródło światła, jednak o dekoracyjnym charakterze. Taki lampion ozdobny ze szklanymi ściankami z powodzeniem może stać się elementem kompozycji na stole. Ponadto większość latarenek ma także specjalny uchwyt, na którym możesz ją zawiesić – w ten sposób romantyczne światło będzie zawsze padało od góry. Lampiony dekoracyjne możesz wykorzystać w każdym pomieszczeniu w domu – sprawdzą się nawet w łazience, gdzie postanowisz zrelaksować się podczas kąpieli po ciężkim dniu pracy.

Latarenka - 6.jpg

Wszystko zależy od odpowiedniego dopasowania ich do wystroju otoczenia – do nowoczesnych wnętrz wybierz latarenki drewniane, a dużymi lampionami udekoruj większe przestrzenie, np. salon połączony z kuchnią.

Lampiony i latarnie świetnie wyglądają też w ogrodach. Umieszczone na tarasie pozwalają na dłuższy wypoczynek letnimi wieczorami – także po zmroku. Na zewnątrz warto wybierać lampy solarne, które, korzystając ze zgromadzonego światła słonecznego, będą świeciły, gdy zrobi się ciemno.

Latarenka - 2.jpg

CZY WIESZ, ŻE...

Od niedawna popularne są pochodzące z Chin latające lampiony szczęścia – jednak ze względu na ich dużą szkodliwość dla środowiska i ryzyko wywołania pożarów puszczanie ich zostało już w kilku krajach zakazane.

 

Latarenka - 1 [z HGTV].jpg


Latarenki elektryczne czy na świeczki – które wybrać?

Latarenki dekoracyjne mogą działać na dwa sposoby. Ten bardziej tradycyjny zakłada umieszczanie wewnątrz lampionu ozdobnego świeczki lub podgrzewacza, które zapewniają ciepłe, naturalne światło. Zamiennikiem dla nich są latarenki elektryczne, które być może nie tworzą tak wyjątkowego klimatu, ale na pewno są bezpieczniejsze w użytku.

Na latarenki elektryczne warto postawić wtedy, gdy dekoracje z ich wykorzystaniem zamierzasz pozostawiać bez nadzoru, planujesz ozdobić nimi pokój dziecka lub obawiasz się, że zwierzęta domowe przewrócą taki lampion na tarasie. Jeśli jednak zależy Ci na klimacie i wiesz, że znajdziesz dla swojej drewnianej latarenki bezpieczne miejsce, zdecyduj się na wersję na świeczki.

Latarenka - 5.jpg


Lampiony ozdobne na specjalne okazje – jak je zrobić?

Lampiony i latarnie stały się także nieodłącznym elementem niektórych świąt i wydarzeń. Mogą przybrać formę wydrążonej dyni ozdobionej grymasem, która swoim blaskiem i groźnym wyglądem urozmaici Twój ogród i mieszkanie w czasie Halloween. Niedługo później przygotuj się na Boże Narodzenie – lampiony ozdobne wykorzystywane są w czasie mszy roratnych. Latarenki staną się jednak także dekoracją Twojego domu na ten wyjątkowy czas. Możesz je wykonać samodzielnie od podstaw lub jedynie przyozdobić zwykłą latarenkę drewnianą symbolami bożonarodzeniowymi. Z lampionami uzyskasz magiczny, przytulny klimat w swoim domu!

Latarenka - 3.jpg