Zainspiruj się


Meble z biurkiem dla chłopca - aranżacje i pomysły na pokój dla dziecka

0 Komentarze

Twój syn poszedł właśnie do szkoły po raz pierwszy? Czeka Cię wybór nowych mebli dla chłopca, odpowiednich do potrzeb świeżo upieczonego ucznia. Jakie meble z biurkiem kupić, by nie musieć robić tego ponownie za kilka lat, gdy Twój syn podrośnie? Sprawdź nasze wskazówki!

Meble do pokoju dziecięcego – jak wybrać uniwersalne meble do pokoju chłopca?

W sklepach znajdziesz wiele mebli do pokoju dziecięcego, które wyglądają ciekawie i na pewno spodobają się niejednemu chłopakowi. Przykładem może być efektowna rama łóżka w kształcie samochodu, idealna dla młodego fana motoryzacji. Taki wybór warto jednak dobrze przemyśleć.

Jeżeli nie chcesz wymieniać wyposażenia co kilka lat, meble do pokoju chłopca powinny mieć prosty i uniwersalny wygląd. Jeśli będą wyglądać zbyt dziecinnie, Twój dorastający syn wkrótce zacznie narzekać na „mało dojrzały” wystrój swojej sypialni. Dlatego szukając kompletu mebli dla chłopca rozejrzyj się za nowoczesnym, lecz uniwersalnym zestawem – na przykład w kolorach bieli i naturalnego drewna.


WSKAZÓWKA

O ile w budżecie na najbliższe kilka lat nie masz zaplanowanego remontu, w aranżacji pokoju dziecięcego unikaj tapet ściennych z ulubionymi postaciami z kreskówek czy wykładziny dywanowej z samochodami. Wnętrze możecie za to udekorować plakatami i figurkami.


Aranżacja pokoju dziecięcego – jakie meble dla chłopca kupić?

Zastanawiasz się, od czego zacząć aranżowanie pokoju dziecięcego? Ważne, by znalazło się tu miejsce do odpoczynku, zabawy i nauki. Jeśli chcesz uniknąć ciągłego bałaganu w pokoju chłopca, upewnij się, że jest w nim wystarczająco dużo przestrzeni do przechowywania. Wśród mebli dla chłopca nie może zabraknąć:

łóżka lub tapczanu – koniecznie z praktycznym pojemnikiem na pościel,
szafy na ubrania, w której znajdzie się miejsce na wieszaki, półki i pudełka,
komody z szufladami na bieliznę,
szafy lub półek do przechowywania zabawek,
wygodnego biurka i krzesła do odrabiania lekcji,
pojemnego i stabilnego regału na książki,
lampki nocnej i lampki do czytania na biurku.

Meble z biurkiem dla chłopca - 2.jpg


Meble dla chłopca – jak wybrać biurko i krzesło dla dziecka?

Odpowiednie biurko i wygodne krzesło to najważniejsze wyposażenie do pokoju dziecięcego – pozwoli świeżo upieczonemu uczniowi w spokojnych i komfortowych warunkach uczyć się, odrabiać lekcje, czytać czy korzystać z komputera. Wybierając meble z biurkiem pamiętaj, że Twoje dziecko już wkrótce urośnie – dlatego zarówno wysokość krzesła, jak i blatu, powinny być regulowane. W ten sposób łatwo dostosujesz je do wzrostu syna.

O czym pamiętać przy doborze mebli z biurkiem do pokoju dziecięcego?

Właściwie dobrana wysokość blatu i siedziska pozwolą zapobiec wadom postawy czy bólowi kręgosłupa u dziecka.
Siedząc na krześle, Twoja pociecha powinna mieć stopy na podłodze, a nogi zgięte w kolanach pod kątem prostym.
Dopasuj wysokość biurka w taki sposób, by siedząc dziecko mogło komfortowo położyć przedramiona na blacie, z rękami zgiętymi pod kątem prostym.


WSKAZÓWKA

Martwisz się o prawidłową postawę syna? Wybierz ergonomiczne krzesło do biurka, odpowiednie do wzrostu dziecka. Właściwie wyprofilowane oparcie sprawi, że Twoja pociecha nie będzie się garbić podczas odrabiania lekcji czy pracy na komputerze.


Meble w pokoju dziecięcym to nie tylko łóżko i wygodne biurko do odrabiania lekcji. Nie może tu też zabraknąć regałów też funkcjonalnej szafy na ubrania i regałów na książki – jeśli ich nie będzie, w pokoju chłopca szybko zapanuje bałagan.


Łóżko piętrowe z biurkiem – sposób na aranżację małego pokoju dziecięcego

Zaaranżowanie przestrzeni dla dorastającego chłopca może stwarzać problemy, jeśli w pokoju dziecięcym brakuje miejsca. Niewielkie mieszkania w bloku bywają mało ustawne – jak w takiej sytuacji zmieścić w jednym pokoju meble z biurkiem, krzesłem i łóżkiem, a do tego zostawić przestrzeń do zabawy i ćwiczeń?

Ciekawym sposobem na zagospodarowanie małego pokoju dziecięcego jest wybór łóżka piętrowego z biurkiem. Blat do pracy znajduje się na dole, a na podwyższeniu umieszczone jest miejsce do spania. Taki wielofunkcyjny mebel to też świetna przestrzeń dla chłopca, który lubi przygody – łóżko, na które trzeba wdrapać się po drabince, podczas zabawy może zamienić się w statek piratów!