Zainspiruj się


Oświetlenie ledowe do sypialni, salonu i przedpokoju. Pomysły i aranżacje

0 Komentarze

Zaprojektowanie oświetlenia w mieszkaniu ma kluczowe znaczenie dla późniejszego komfortu życia. Należy zadbać o to, aby odpowiednio rozjaśnić zarówno miejsca robocze, jak i te do wypoczynku. Pomoże Ci w tym oświetlenie LED, które wyróżnia się licznymi zaletami. Dlaczego warto je wybrać i jak je wykorzystać? Sprawdź!

Oświetlenie LED – dlaczego warto je wybrać?

Oświetlenie LED zyskuje coraz większe grono zwolenników – obecnie pojawia się w większości mieszkań i wypiera dawne rozwiązania, takie jak tradycyjne żarówki, świetlówki czy halogeny. Z czego wynika tak duża popularność żarówek LED? Poznaj ich zalety!

Doskonała żywotność – jedna żarówka LED może świecić nawet przez kilkanaście lat przy regularnej eksploatacji.
Wysoka energooszczędność – w czasie pracy oświetlenie LED pobiera niewielkie ilości energii elektrycznej. Żarówki ledowe są najekonomiczniejsze ze wszystkich rodzajów dostępnych na rynku.
Odporność na uszkodzenia – w żarówkach LED nie ma żarników i elementów szklanych. Najczęściej wykonywane są z tworzyw sztucznych i aluminium, co czyni je wysoce wytrzymałymi produktami.
Ekologia – oświetlenie ledowe jest nie tylko energooszczędne i doskonale żywotne, ale do jego wykonania nie stosuje się szkodliwych substancji, takich jak rtęć.

Oświetlenie ledowe - 3.jpg


CZY WIESZ, ŻE...

Żarówki LED nie nagrzewają się i momentalnie uzyskują pełną jasność.


Rodzaje oświetlenia LED

Oświetlenie LED otworzy przed Tobą zupełnie nowe możliwości aranżacyjne. A to dzięki temu, że korzystanie z takiego światła jest bardzo tanie, więc można z niego zrobić kompozycje, które będą cały czas włączone, bez obaw o spore wydatki. Co więcej, żarówki LED mogą świecić na różne kolory, co również ułatwia zaplanowanie wystroju otoczenia. Zadowoli Cię także fakt, że istnieje mnóstwo rodzajów oświetlenia LED – są to taśmy ledowe, oprawy LED przeznaczone do montażu w suficie, lampy LED sufitowe lub ścienne, lampki ledowe na baterie oraz wiele innych.

Oświetlenie ledowe - 2.jpg

Aranżacje z oświetleniem LED do Twojego domu

Jak zatem wykorzystać oświetlenie LED w mieszkaniu, by stworzyć ciekawe, ale przy tym bardzo funkcjonalne aranżacje?

Przedpokój – to pomieszczenie w mieszkaniu jest często niedoceniane, a przez to zapomina się o odpowiednim zaplanowaniu oświetlenia. Tymczasem okazuje się, że idealnym wyborem do takiego korytarza jest lampa LED z czujnikiem ruchu. Dzięki niej, wchodząc do domu, nie musisz szukać włącznika na ścianach, a od razu wiesz, gdzie odłożyć torbę i powiesić kurtkę. Pamiętaj też o oświetleniu schodowym – tutaj także zastosuj czujnik ruchu lub przynajmniej łącznik krzyżowy, pozwalający na zapalanie i gaszenie światła tak na górze, jak i na dole.
Salon – tutaj pole do popisu jest ogromne. Zacznijmy jednak od głównego oświetlenia LED. Sprawdzą się tutaj zwykłe lampy sufitowe z żarówkami LED, ale możesz stworzyć też punktowe oświetlenie z opraw LED – dzięki nim wprowadzisz do wnętrza jeszcze więcej światła, a do tego będziesz mógł włączać światło tylko w tych fragmentach pomieszczenia, w których aktualnie będzie Ci potrzebne. Dobrą opcją jest także uzupełnienie oświetlenia LED w salonie światłem dekoracyjnym – tutaj doskonale sprawdzą się lampki LED na baterie i taśmy LED RGB świecące wieloma kolorami.
Sypialnia – w tym pomieszczeniu potrzebny jest odpowiedni nastrój i przytłumione światło sprzyjające odpoczynkowi. Najpierw wybierz lampy do sypialni – główną sufitową oraz mniejsze lampki nocne. Nie stroń od taśm ledowych, ale zadbaj, by miały one ciepłą, relaksującą barwę. Możesz rozważyć także zamontowanie w wejściu kurtyny LED, która stworzy niezwykłą atmosferę już od progu.