Zainspiruj się
Ozdoby z szyszek do domu i ogrodu – jak zrobić? Instrukcja krok po kroku


Ozdoby z szyszek do domu i ogrodu – jak zrobić? Instrukcja krok po kroku

0 Komentarze

Gdy zaczyna się jesień, coraz trudniej zdobić mieszkanie ciętymi kwiatami prosto z ogrodu. Jeśli jednak chcesz, by Twój dom dalej był udekorowany darami natury, sięgnij po skarby, które są łatwo dostępne w listopadzie czy grudniu. Ozdoby z szyszek okażą się strzałem w dziesiątkę, jeśli tylko dowiesz się, jak je wykorzystać – poznaj kilka pomysłów na cudeńka z szyszek!

Ozdoby z szyszek – jesienne dekoracje stołu

Jesienno-zimowa odsłona stołu może być piękna – postaw na dekoracje typowe dla tej pory roku i obracaj się w ciepłej kolorystyce brązu, pomarańczy, czerwieni i zieleni. Do takich kompozycji idealnie wpasują się ozdoby z szyszek – jak je wykorzystać?

Pierścienie nakładane na serwetki to bardzo elegancka dekoracja stołu. Możesz ją teraz zrobić w wersji jesiennej. Wybierz ładną, symetryczną, najlepiej dość okrągłą szyszkę i przyklej do niej sznurek jutowy. Następnie obwiąż serwetę tak, by ozdoba z szyszki wypadała dokładnie na środku – pięknie, naturalnie i oryginalnie!
Dekoracje z szyszkami w roli głównej to również wszelkiego rodzaju misy wypełnione skarbami natury – do szyszek dodaj suszone płatki kwiatów, jarzębinę, orzechy czy nawet suszone owoce!
Cudeńka z szyszek zachwycą miłośników małej formy – możesz w nich wydrążyć miejsce na podgrzewacz, tworząc niebanalny świecznik. Wraz z dziećmi możesz się natomiast zabawić w robienie zwierzątek – szyszki to idealna podstawa jeża czy wesołej sowy!

Ozdoby z szyszek - 3.jpg


CZY WIESZ, ŻE...

Kształt, wielkość, a nawet kolor szyszki zależy od drzewa, na którym rośnie. Podczas spaceru w lesie możesz spotkać zarówno drobne, niemal okrągłe szyszki, jak i te całkiem spore i podłużne. Pozbieraj jak najwięcej różnych rodzajów, by Twoje dekoracje z szyszek były jeszcze ciekawsze i oryginalniejsze!


Ozdoby z szyszek na Boże Narodzenie – choinka z szyszek

Jedną z najpopularniejszych ozdób bożonarodzeniowych z szyszek jest choinka. Prosta w wykonaniu, rozwijająca kreatywność i szalenie efektowna to obowiązkowa dekoracja domu na zimowy czas. Jak zrobić choinkę z szyszek?

Zrób bazę choinki z szyszek, wykorzystując brystol – złóż z niego stożek, który będzie wyznaczał wielkość dekoracji.
Do brystolu przyklejaj szyszki, korzystając z przezroczystego kleju na gorąco. Zacznij od dołu, gdzie należy umieszczać większe szyszki, skończ zaś na szczycie najmniejszymi szyszkami.
Udekoruj choinkę z szyszek wedle gustu – możesz pomalować ją farbą akrylową lub w sprayu na biało, by zyskała zimowy charakter. Wybierz też drobne ozdoby, którymi ją przystroisz – je również możesz przyklejać na gorąco.

Ozdoby z szyszek - 1.jpg


Dekoracje z szyszek – stroiki nie tylko na święta

Szyszki staną się także podstawą wielu stroików, którymi przyozdobisz drzwi wejściowe do domu lub ustawisz na stole, by stworzyć piękną podstawę dla świeczki. Takie stroiki mogą odgrywać rolę ręcznie robionych ozdób świątecznych z szyszek lub stać się elementem jesiennego wystroju mieszkania.

Ozdoby z szyszek - 2.jpg

Zrób także ozdoby choinkowe z szyszek – pomaluj je na różne kolory, zrób im zawieszki i umieść na świątecznym drzewku. Funkcję niebanalnych bombek mogą pełnić również zwierzątka z szyszek, jeśli przykleisz do nich wstążki, na których je zawiesić. Możliwości jest mnóstwo – zrób ozdoby z szyszek, jakie podpowiada Ci Twoja wyobraźnia!