Zainspiruj się
Stroik adwentowy – jak zrobić dekoracje na stół do domu? Instrukcja krok po kroku


Stroik adwentowy – jak zrobić dekoracje na stół do domu? Instrukcja krok po kroku

0 Komentarze

Dekorowanie domu za pomocą wieńców adwentowych to miła grudniowa tradycja, która przypomina o zbliżających się wielkimi krokami świętach. Takiej ozdoby nie musisz kupować w sklepie – wystarczy tylko trochę zapału, by samodzielnie stworzyć piękny wieniec adwentowy. Jak zrobić taką dekorację na stół? Wyjaśniamy krok po kroku!

Wieniec adwentowy DIY na stół – czego będziesz potrzebować?

Jeśli masz nieco wprawy, własnoręczne wykonanie własnej dekoracji adwentowej nie będzie trudnym zadaniem! Zanim jednak przystąpisz do pracy, musisz zgromadzić odpowiednie materiały. Większość z nich możesz kupić w najbliższej kwiaciarni, sklepie papierniczym, hurtowni florystycznej albo sklepie z artykułami do rękodzieła.

Żeby samodzielnie wykonać wieniec adwentowy do postawienia na stole, będziesz potrzebować:

średniej wielkości wianka ze styropianu,
kleju na gorąco w pistolecie,
ostrych nożyczek,
drutu florystycznego,
brokatu w sprayu lub sztucznego śniegu,
kilku świeżych gałązek świerkowych,
4 małych świec dekoracyjnych,
kilku małych bombek,
4 wstążeczek dekoracyjnych,
do ozdoby wedle uznania: suszonych plastrów pomarańczy, laski cynamonu, gwiazdek anyżu i niewielkich szyszek.

Stroik adwentowy - 3.jpg


Stroik adwentowy – jak zrobić ozdobę na stół krok po kroku?

  1. Zacznij od przygotowania gałązek świerku. Potnij je na mniejsze części. Następnie utwórz z nich „bukieciki” i zwiąż u podstawy za pomocą drutu.
  2. Przymocuj pęczki świerku do styropianowego wieńca. Jak to zrobić, aby Twój stroik adwentowy wyglądał idealnie? Układaj gałązki zawsze w jednym kierunku, w taki sposób, aby na siebie nie zachodziły. Następnie mocuj je do wianka, owijając go ściśle drutem florystycznym. Upewnij się, że igły w całości zakrywają styropianową podstawę.
  3. Czas zamocować do świerkowego wieńca świece, które będą symbolizować każdy kolejny tydzień adwentu. Najłatwiej będzie umieścić świeczki na specjalnych podstawkach, które wbijesz w styropianowy wianek lub przykleisz do niego klejem.
  4. U podstawy każdej ze świeczek przyklej kokardkę i zawieś małą bombkę.
  5. Przyklej pozostałe dekoracje adwentowe do stroika, a następnie spryskaj całość delikatnie brokatem albo sztucznym śniegiem.
  6. Wieniec adwentowy jest gotowy do ustawienia na stole!

Stroik adwentowy - 2.jpg


Wieniec adwentowy na drzwi – jak zrobić go własnoręcznie?

Stroik symbolizujący zbliżające się Boże Narodzenie można też zawiesić na drzwiach. Wiedzą o tym dobrze Amerykanie, którzy od wielu pokoleń dekorują wejście do domu świątecznym wieńcem, udekorowanym bogato czerwonymi jagodami, strojnymi wstążkami i bombkami. Wieniec adwentowy na drzwi wprowadza w bożonarodzeniowy nastrój już od progu!

Jak zrobić stroik adwentowy do zawieszenia na drzwiach? Tutaj należy postępować podobnie jak w przypadku dekoracji do postawienia na stole. Tym razem jednak należy pominąć świece – stroik będzie wisiał w pozycji pionowej, więc ich umieszczenie nie miałoby tu sensu. Wieniec adwentowy możesz za to równie bogato udekorować.

Stroiki jesienne - 2.jpg

Wskazówka

Aby przymocować wieniec do drzwi bez wbijania gwoździ, użyj samoprzylepnego, przezroczystego haczyka. Możesz też wykorzystać sprytny sposób i połączyć ze sobą wstążkami dwa stroiki – jeden zawiesisz na zewnątrz, a drugi w środku, bez konieczności ingerowania w powierzchnię drzwi wejściowych.