Inspiracje ze "Zgłoś remont": łazienka i toaleta osobno, ale w jednym stylu

"Zgłoś remont": łazienka i toaleta Agnieszki i Mariusza
"Zgłoś remont": mieszkanie Agnieszki i Mariusza po metamorfozie
Nie zawsze łazienkę da się połączyć z toaletą. Co więc zrobić, by mimo wszystko te dwa wnętrza wyglądały spójnie? Zainspirujcie się 6. odcinkiem "Zgłoś remont"!

Łazienka (zazwyczaj) i toaleta (niemal zawsze) to nieduże pomieszczenia. Nic dziwnego, że większość z nas dąży do tego, by je połączyć i pozbywając się ściany, zyskać kilka centymetrów powierzchni. Niestety, nie zawsze jest to możliwe.

Z uwagi na szycht (zwany też szybem instalacyjnym) w ścianie oddzielającej łazienkę i toaletę w mieszkaniu bohaterów 6. odcinka "Zgłoś remont", te pomieszczenia nie mogły być nominalnie połączone. Krzysztof Miruć zrobił więc wszystko, by były spójne. Na ścianach i podłogach w obu łazienkach znalazły się szare płytki imitujące marmur. W obu - ich szarość została przełamana dekoracyjnymi czarnymi ramkami.

Ten kolor pojawia się w obu łazienkach także w innych miejscach. Wanna w głównej łazience została podświetlona i obudowana czarnym szkłem. W tym kolorze są również wszystkie baterie łazienkowe - umywalkowa i wannowa, łącznie z deszczownicą. Dwukolorowa jest natomiast umywalka wykonana z kompozytu oraz szafka podumywalkowej.

W toalecie natomiast cała czarna jest jedna ze ścian. Spójność obu wnętrz jest wyrażona w dbałości o detale, które powtarzają się i tu, i tu. Pod obiema umywalkami Mateusz zrobił metalowy stelaż pomalowany na czarno, który może służyć jako wieszak na ręczniki.

Sprawdź również rabaty na pozostałe produkty wyposażenia wnętrz:

podziel się: