"Zgłoś remont": przestronna strefa dzienna w stylu industrialnym, ale ciepłym

salon.jpg
salon.jpg
Czy styl industrialny może być przytulny - jak chcieli bohaterowie 9. odcinka "Zgłoś remont"? Okazuje się, że tak! Poznajcie szczegóły aranżacji z tego odcinka!

Styl industrialny nie musi kojarzyć się z zimnymi wnętrzami fabryk. W 10. odcinku "Zgłoś remont" Krzysztof Miruć na polecenie Darii i Maćka zaprojektował strefę dzienną "w stylu industrialnym, ale ciepłym". Najpierw jednak w mieszkaniu zmienił się układ funkcjonalny. Została wyburzona ściana między przedpokojem, kuchnią i salonem, która utrudniała komunikację. Z tak uwolnionej przestrzeni została wygospodarowana praktyczna garderoba dostępna od strefy wejścia oraz miejsce na pralnię.

Po wyburzeniu powstała przestronna strefa dzienna. W całym mieszkaniu (poza łazienką i toaletą) została położona postarzana deska, która połączyła wszystkie pomieszczenia i ociepliła wnętrze. Starą kuchnię zastąpiła nowa, wygodna, z wnęką na wysoką zabudowę i lodówkę. Zniszczone meble zostały wymienione na nowoczesne szafki - dolne w kolorze czarnym i górne białe. Elegancji kuchni dodaje czarny, łatwy w utrzymaniu blat.

Na środku przestrzeni dziennej stanął wymarzony drewniany stół z czarnymi, tapicerowanymi krzesłami. Nad nim zawisły dwie identyczne lampy.

W salonie ściana medialna została udekorowana tapetą przypominającą blachę kortenowską. Na jej środku zawisł telewizor, a po obu jego stronach kinkiety. Pod nim i na prostopadłej ścianie stanęły wykonane na zamówienie przez Mateusza meble - szafka RTV i regał, będący idealnym miejscem do wyeksponowania pamiątek i dekoracji. Dziełem Mateusza są również dwa stoliki kawowe.

Pod oknem stanęła duża sofa z mobilnym pufem, dzięki któremu kanapę można zamienić w wygodny szezlong. We wnętrzu znalazło się też miejsce na wygodny fotel w tym samym szarym kolorze, co kanapa. W oknach zamontowano czarne shuttersy, dzięki którym można regulować ilość wpadającego do salonu światła.

Święta tuż tuż, sprawdź ofertę dekoracji w promocyjnych cenach:

podziel się: