Zmień zwykłe poduszki w świąteczne, bez użycia igły

Kalendarz adwentowy 1: zmień zwykłe poduszki w świąteczne, bez użycia igły!
Zmień zwykłe poduszki w świąteczne, bez użycia igły
Wprowadzanie do domu klimatu świąt najlepiej zacząć od tekstyliów. Najbardziej minimalistycznie (i najtaniej) będzie po prostu przerobić te, które już masz. Sprawdź, jak zmienić zwykłe poduszki w świąteczne!

Poduszki w świąteczne wzory zazwyczaj są dużo droższe niż te zwykłe, jednolite. Jeśli masz w domu takie właśnie poszewki, które już Ci się znudziły i chcesz im dać drugie życie, zrób z nich poduszki świąteczne! Nie potrzebujesz do tego żadnych specjalnych umiejętności, ani nawet igły. Mamy dla Ciebie 3 propozycje przemiany jednolitych poszewek w takie ze świątecznymi wzorami.

1. Nowoczesny wieniec

Wytnij z kartonu szablon liścia i odrysuj kilkanaście-kilkadziesiąt liści na filcu w dowolnym kolorze (my wybraliśmy szary). Czarnym flamastrem narysuj szwy. Ułóż filcowe liście na poduszce, a potem przyklej je specjalnym klejem do tkanin. Dodatkowe ozdoby (np. koraliki) przyklej z pomocą pistoletu na klej na gorąco.

2. Malowana poduszka

Na poszewce wyznacz miejsca, które będziesz malować, za pomocą kawałków taśmy. Okrągłą gąbeczką odciśnij na poszewce w wyznaczonych miejscach kółka farbą do tkanin (my wybraliśmy złotą, bo świetnie komponuje się z czerwienią). Zostaw na noc do wyschnięcia.

3. Prasowanka

Wybierz i wydrukuj wzór, który chcesz umieścić na poduszce (my wybraliśmy słowo "Merry"). Ze specjalnego materiału do prasowanek wytnij ten wzór. Zaprasuj poszewkę (ustaw wysoką temperaturę żelazka). Taką poduszkę możesz ozdobić dzwoneczkami (ale wtedy nie obejdzie się już bez igły).

Dekoracyjne hity świąteczne:

podziel się: